هیدروکسی کلروکین و رمدسیور تاثیری در بهبود بیماران کرونایی ندارند

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این مطالعه که توسط محققان «سازمان جهانی بهداشت» انجام شده است، نشان می دهد تقریباً هشت درصد از بیماران تحت درمان با هیدروکسی کلروکین و کمی بیش از هفت درصد بیمارانی که رمدسیویر دریافت کردند، در بیمارستان فوت کردند.

محققان گفتند، در مقایسه، بین ۴ تا ۷ درصد از افرادی که «مراقبت استاندارد» – درمان معمول با استروئیدها و سایر داروها برای کاهش التهاب و مدیریت علائم تنفسی – دریافت کردند در طول مدت بستری در بیمارستان درگذشتند.

۱۰ درصد افرادی که به آنها رمدسیور داده شده بود و ۱۵ درصد کسانی که هیدروکسی کلروکین دریافت کرده بودند برای تنفس به دستگاه کمک تنفسی نیاز داشتند، در حالی که این میزان در افرادی که درمان استاندارد دریافت کرده بودند هفت تا  ۱۱ درصد بود.

این محققان نوشتند: باوجود انتشار زودهنگام گزارش هایی مبنی بر اینکه داروهای رمدسیویر و هیدروکسی کلروکین به طور موثری فعالیت های ضد ویروسی شدیدی علیه ویروس کرونا انجام می دهند، نتایج مطالعه ما هیچ اثر ضد ویروسی این داروها را در بیماران بستری در بیمارستان نشان نمی دهد.

آنها گفتند: یافته های ما پتانسیل ضد ویروسی این داروها را در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بستری در بیمارستان زیر سوال می برد.

سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا در ماه اکتبر  داروی «رمدسیویر» را که در اصل یک داروی ضد ویروسی است و برای درمان ویروس ابولا ساخته شده است، برای استفاده در مورد بیماران مبتلا به موارد شدید کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند، تایید کرد.

از آن زمان، این دارو در آزمایش های بالینی نتایج متفاوتی ارائه داد و سازمان جهانی بهداشت در ماه نوامبر توصیه کرد که از این دارو استفاده نشود.

این آژانس پس از نتایج اولیه حاصل از مطالعه «همبستگی» ۳۰ کشوره خود، این توصیه را صادر کرد. نتایج این مطالعه نشان داد استفاده از داروی رمدسیویر تأثیر مهمی بر مرگ و میر، مدت بستری در بیمارستان یا نیاز به دستگاه کمک تنفسی در میان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند، ندارد.

در عین حال، داروی مالاریا «هیدروکسی کلروکین» که در اوایل همه گیری کرونا توسط ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و دیگران به عنوان درمان بالقوه کووید-۱۹ معرفی شد، باوجود نبود داده های آزمایش بالینی ، نشان می دهد که این دارو در بهبودی وضع بیماران مبتلا به کرونا از دارونما موثرتر نیست.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی