درخشان: باشگاه‌ها فریب تبلیغات را می‌خورند/ پرداختی از منابع دولتی موجب افزایش قیمت‌ها شد

حمید درخشان روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق قاعده و روند کار اگر فوتبال ما خصوصی شود، این اتفاقات نمی‌افتد چرا که پول حساب و کتاب دارد و برای هر ریال آن باید جواب داد. اما الان چون پرداختی‌ها دولتی است هر مدیری به ظن خود می‌خواهد بهترین عملکرد را داشته باشد و برای همین دست به اقداماتی می‌زند که بسیاری از آنها قابل تامل و بررسی است.

وی ادامه داد: وقتی محدودیت و معیاری در پرداخت پول دولتی در فوتبال وجود ندارد، مدیران هم در بازار نقل و انتقالات سعی دارند که از رقبا عقب نمانند و سعی دارند بهترین خرید را داشته باشند و در این جریان برخی‌ها دچار اشتباه شده و با تصمیم‌های غلط خود دست به اقداماتی می‌زنند که تاوان هم دارد و تا این مساله از پایه و اساس درست نشود، این روند ادامه خواهد داشت.

این کارشناس فوتبال کشورمان تصریح کرد: اینکه یک باشگاه پول آنچنانی بدهد و یک بازیکن را بخرد ملاک نیست، منطق حکم می‌کند مربی تیم برای پست‌هایی که نیاز دارد چند بازیکن را مشخص کند تا در راستای تعاملات صورت گرفته رقم هر بازیکن مشخص و برای ورود به تیم ارزیابی شود. معمولا بین این بازیکنان از نظر کیفی فاصله چندانی نیست اما در بازار تبلیغات و رقم‌های اعلام شده شاهد اختلاف فاحش هستیم و مدیران تیم‌ها هم درگیر همین جریان و روند می‌شوند.

درخشان تاکید کرد: البته بازیکنانی را هم داریم که واقعا ارزشمند هستند و رقم و ارقام آنها بدون شک باید با سایرین تفاوت داشته باشد اما این شامل عده‌ای خاص از بازیکنان ایرانی است که مشخص بوده و حرفی برای آن نیست. بحث این است که در باشگاه‌ها کمیته فنی وجود ندارد که این مسایل را بررسی کند که آیا بازیکنی که خریداری می‌شود در این حد و اندازه است که رقم اعلام شده را بگیرد یا در جریان تبلیغات و مسایلی از این دست، او به دنبال زیاده‌خواهی است، اگر جلوی این اتفاقات گرفته نشود بدون شک در سالیان آینده دچار مشکلات بسیاری خواهیم شد و دیگر نمی‌توان مقابل آن ایستاد. 

وی گفت: البته وقتی در جامعه تورم باشد این صحبت‌ها هم مطرح می‌شود، بازیکن وضعیت موجود را می‌بیند و درخواست مبالغ بیشتر را هم می‌کند. البته یک راهکار دیگر این است که بازیکنان داخلی قیمت‌گذاری شوند که این هم کار سختی است اما می‌توانیم با بهره‌گیری از افراد نخبه و کارشناسانی که سال‌ها در فوتبال حضوری فعال داشتند، سیستمی را تعریف کرد تا این مساله برای همیشه حل شود و هر کسی حق خود را از فوتبال بگیرد. 

بازیکن اسبق پرسپولیس در ادامه و در واکنش به این سئوال که فعالیت‌های پیش فصل سرخ‌پوشان تهرانی را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: روند اتفاقات را بسیار خوب ارزیابی می‌کنم، پرسپولیس در پیش فصل خیلی خوب عمل کرد و از هر نظر تیم کاملی را بسته است. امیدوارم امسال شاهد اتفاقات خوبی برای این تیم باشیم و دل هواداران شاد شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید