با مرکز مشاوره و روانشناسی در غرب تهران آشنا بشوید

مروزه مردم لزوم مشاوره با یک فرد متخصص و با تجربه، در مورد مسائل مهم زندگی‌شان را بخوبی درک کرده‌اند. چون یک مشاور خوب و آگاه، از آسیب‌های احتمالی تا حد ممکن جلوگیری می‌کند و کمک می‌کند فرد به شیوه درست و اصولی مشکلاتش را برطرف کند. اماچطور می‌توان یک مشاور  با تجربه پیدا کرد؟! در واقع پیدا کردن یک روانشناس در غرب تهران، با تیم تخصصی روانشناس و مشاور باتجربه، یکی از دغدغه‌های اصلی مراجعین است.

خدماتی که مرکز مشاوره ندای درون به مراجعین خود می‌دهد براساس مشاوره روانشناسی وآموزش محور است که شامل مشاوره، آموزش و پشتیبانی می‌باشد. جلسات مشاوره بنا به خواست مراجعین بصورت حضوری، تلفنی و یا بصورت آنلاین برگزار می‌شود. البته توصیه می‌شود در صورت امکان از جلسات مشاوره حضوری استفاده کنید چون در جلسات مشاوره حضوری کیفیت و بازدهی مشاوره بسیار بیشتر از مشاوره تلفنی و آنلاین است و روند درمانی با موفقیت بیشتری سپری می‌شود.

اما در صورتی که بدلیل بعد مسافت و یا به هر دلیل دیگری امکان مراجعه حضوری را ندارید از گزینه مشاوره تلفنی استفاده کنید.

برخی از خدمات کلینیک روانشناسی ندای درون در غرب تهران

  • مرکز مشاوره کودک در تهران : درمان انواع اختلالات کودکی (کودک ۱ ساله تا ۱۲ ساله)، شامل درمان اضطراب ، درمان افسردگی ، درمان لکنت زبان ، رفع مشکلات رفتاری کودکان مانند لجبازی کودکان یا پرخاشگری کودکان
  • کلینیک اختلالات تحولی تکاملی: درمان مشکلات رشدی کودکان، اختلالات طیف اوتیسم، تأخیرهای حرکتی و گفتاری، توانبخشی و کم‌توانی ذهنی.
  • کلینیک مهارت‌های تحصیلی: بهبود نقص توجه در کسانی که برای درس خواندن تمرکز کافی ندارند. بهبود توانایی دانش آموزان در دیکته نویسی، روخوانی، انشانویسی و حل مسئله ریاضی. کاهش میزان فعالیت و بی‌قراری افراد مبتلابه اختلال بیش فعالی
  • کلینیک نوجوان و  بلوغ: پیشگیری از اختلالات دوران نوجوانی، درمان رفتارهای پرخطر دوران نوجوانی (سوء مصرف مواد ، روابط نامناسب و غیره). تشخیص سطح سلامت روانی نوجوانان، آموزش مسائل جنسی دوران بلوغ و آموزش تربیت جنسی کودکان و نوجوانان
  • کلینیک اختلالات اضطرابی: درمان انواع اختلالات اضطرابی در دانش آموزان، برزرگسالان، حملات پانیک یا وحشت‌زدگی، هراس خاص (مثل ترس از حیوانات) یا هراس اجتماعی، وسواس فکری و وسواس عملی
  • کلینیک اختلالات خلقی: درمان افسردگی شدید، درمان اختلال اضطرابی ، راههای مقابله با استرس، طیف اختلالات شخصیت دو قطبی
  • مرکز مشاوره خانواده غرب تهران: مشاوره پیش از ازدواج، اختلال‌های جنسی و بهبود روابط جنسی، شکست‌های عاطفی، طلاق و جدایی

طرحواره درمانی  و طرحواره درمانگر

از تکنیک طرحواره درمانی، استفاده می شود، تا ذهنیت بزرگسال سالم را بر بیماری فرد حاکم کنیم. طرحواره درمان گر کمک می کند تا کسانی که رفتارها، احساسات، تصمیماتشان تابع ذهنیت های ناسالم شده است، بتوانند مانند یک فرد سالم رفتار کنند.

در این روش از تکنیک های مختلفی بهره گرفته می شود، که هر کدام مخصوص به یک فرد می باشند. این تکنیک ها زمانی اثر بخش خواهند بود که فرد با روان درمانگر خود احساس امنیت و راحتی کند.

در تکنیک رویارویی اولیه، فرد درمان را تصدیق می کند و زمانی که شما به اهمیت آن پی می برید با شما همدردی می کند. در روند باز والدگری حد و مرز دار، شما با کمک درمانگر احساس امنیت، دلسوزی، احترا و نیاز ها عاطفی دوران کودکیتان را برآورده می کنید.

درمان شناختی رفتاری یا رفتار درمانی شناختی چیست؟

رفتار درمانی شناختی که یکی از مهمترین دستاوردهای قرن به شمار می رود که آن را با واژه انقلاب شناختی نیز توصیف می کنند. این نظریه اثربخش ترین روش درمان اختلالات اضطراب و افسردگی به شمار می رود. افزون بر آن از این روش برای کنترل بیماری حادی چون اسکیزوفرنی و اختلال دو قطبی بهره گرفته می شود. درمان شناختی رفتاری یک درمان کوتاه مدت است که در آن روانشناس به فرد می آموزد که احساسات و رفتارهایش را از طریق تغییر باور ها و اعتقاداتش تغییر دهد.

ضرورت مراجعه به کلینیک روانشناسی

همه ما در مقطعی از زندگی خود با استرس، اضطراب، نوسانات خلقی و… روبهرور می شویم که ناراحتی های ذهنی برای ما به وجود می آورند. با گذشت زمان این اتفاقات حل می شوند. اما گاهی با مشکلاتی مواجه می شویم که به چالش های بزرگ زندگی ما تبدیل می شوند و ما برای حل آنها به کمک یک متخصص نیاز داریم. در اینجاست که اهمیت مراجعه به کلینیک روانشناسی مشخص می شود. ما نمی توانیم به تنهایی و منطقی رفتار ها خود را تحلیل کنیم. به همین خاطر لازم است تا هر زمان که احساس کردیم که با بحرانی مواجه شدیم و یا زمانیکه می خواهیم تصمیم بزرگی چون ازدواج کردن، انتخاب شغل و… روبه رو هستیم به کلینیک روانشناسی مراجعه کنیم.

مشاوره روانشناسی آنلاین

ما در کلینیک تخصصی ندای درون خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین را در فراهم کردیم. این مشاوره برای آن دسته از افراد مناسب می باشد که زمان کافی برای مراجعه به کلینیک روانشناسی را ندارند. همچنین افرادی هستند که نمی توانند رو در رو مشکلاتشان را بیان کنند. در این صورت افراد نیز احساس راحتی بیشتری نیز خواهند کرد و دچار استرس نمی شوند. شما میتوایند به صورت فرد یو روجی در این جلسات مشاوره شرکت نمایید.

چرا روانشناسی

هدف بهترین مرکز روانشناسی در تهران ارائه کمک به کسانی است که دارای رنج روانشناختی هستند. دکتر روانشناس فضایی را ایجاد می کند که درد عاطفی، فقدان، یا آسیب پذیری را قبل از شدت یافتن و یا مختل کردن زندگی کاهش دهد.

بهترین روانشناس بر نگرانی های روزمره یا مرتبط با آینده نزدیک فرد تمرکز می کند. اغلب اوقات کار دکتر روانشناس شامل درمان هایی است که ماهیتی «درون روانشناختی» دارند. این مداخلات شامل کاوش در باورها، افکار، هویت، رشد و معانی می شود.

روانشناسی چه فایده ای دارد

یک جلسه روانشناسی با دکتر روانشناس در تهران ممکن است رویکردهای مختلف درمانی را شامل شود. برخی از این رویکردها عبارتند از: درمان شناختی رفتاری یا CBT، روان درمانی پویشی، رفتار درمانی یا درمان های موج سوم در شناخت درمانی، یک دکتر روانشناس می خواهد تا روی افکار و الگوهای رفتاری که ممکن است در زندگی روزمره او را نگران کرده باشد تمرکز کند. سپس درمانگر ممکن است با مراجع چگونگی ارتباط افکار با نگرشهای فعلی یا نحوه رفتار را بررسی کند. هدف نهایی، کمک به مردم برای تغییر در الگوهایی است که سلامت را به خطر می اندازند.

از دکتر روانشناس چه انتظاراتی باید داشته باشیم؟

اگر شما به درمان نیاز دارید، طبیعی است که کمی شک و ترس داشته باشید. خصوصاً اگر تا به حال هرگز به درمانگر مراجعه نکرده باشید. ممکن است به این فکر کنید که چه انتظاری از درمان باید داشته باشید.  مراجعه به بهترین روانشناس تهران بسیار شبیه مراجعه به پزشک است. شما می توانید با مسئول پذیرش برای دریافت نوبت هماهنگ کنید. وقتی به اتاق دکتر روانشناس وارید می شوید به احتمال کمی استرس را تجربه خواهید کرد.

روانشناس سوالات متعددی را برای تعیین دقیق مشکل مطرح خواهد کرد. معمولا در جلسه اول، دکتر روانشناس مشکلات را فرمول بندی می کند. در پایان جلسه اول، جمع بندی جلسه و پیشنهادات برای ادامه درمان به شما ارائه می شود. مدت درمان به عواملی مثل همکاری مراجع و انجام تکالیف بستگی دارد.

مشاوره آنلاین روانشناسی

اگر به مشاوره روانشناسی نیاز دارید ولی مشکل رفت و آمد دارید، می توانید از مشاوره آنلاین استفاده کنید. حتی یک لحظه را برای داشتن زندگی شاد از دست ندهید.

ممکن است میزان تاثیرگذاری جلسات مشاوره آنلاین برای افراد مختلف متفاوت باشد. با توجه به راحتی بیشتر برخی افراد در مشاوره آنلاین، می توان انتظار داشت نتایج بهتری حاصل شود.

مشاوره خانواده در تهران

خیلی مواقع یک دکتر روانشناس امکان مشاوره خانواده را فراهم می آورد. اجازه دهیم تا یک مشاوره خانواده خوب در تهران یا هر شهر و منطقه ای که در آن زندگی می کنیم، مشکلات پنهان زندگی ما را شناسایی نماید. و به ما کمک کند تا هر مشکل کوچک و بزرگی را رفع کنیم. شما به خانواده خود اهمیت می دهید و قصد دارید این سرمایه را حفظ کنید. به یک مشاوره خانواده در تهران جدی فکر کنید. مشکلات خود را با کمک تخصصی و حرفه ای حل کنید.

شما برای حفظ خانواده و زندگی شاد خود نیاز به توجه جدی و برنامه ریزی دقیق دارید. بنابراین توصیه می شود هرگز مراجعه به یک مشاوره خانواده را با مراجعه به دیگر افراد جایگزین نکنید. در بسیاری از مواقع مراجعه به افراد غیر متخصص مشکلات جدیدی را به وجود می آورد. که حتی ممکن است جدی تر از مشکلات قبلی باشند.

مشاوره پیش از ازدواج

یافتن یک دکتر روانشناس ازدواج و متبحر کار ساده ای نیست. خبر خوب این است که دکتر روانشناس خوب در تهران برای ارائه یک درمان مناسب و راه حل های واقعی برای مقابله با مشکلات روزمره زندگی وجود دارد. اما برای یافتن یک روانشناس بهتر است که خود شما هم تحقیق کنید. چراکه هر روانشناس ممکن است به درمان مشکلات خاصی بپردازد.

اگر مشکلات شما مربوط به ازدواج می شود بهتر است به دکتر روانشناس ازدواج مراجعه کنید.

برای اینکه بدانیم مشاوره پیش از ازدواج چیست، اول باید بدانیم چرا به مشاوره پیش از ازدواج  نیاز داریم. اگر کسی به شما بگوید که تنها با گفتن یک جمله جادویی رابطه عاشقانه و سالمی را تا اخر عمر با همسر و یا شریک خود خواهید داشت، آیا شما باور می‌ کنید؟ بدون شک پاسخ شما منفی است. همه ما می ‌دانیم که ایجاد یک رابطه عاطفی سالم و حفظ و نگهداری آن کار ساده‌ای نیست.

استفاده از تجربیات یک مشاور ازدواج

یکی دیگر از مزایای مناسب و بزرگ مشاوره قبل از ازدواج،صحبت کردن با یک مشاور ازدواج باتجربه است. زوج های جوان وقتی که با یک مشاور باتجربه حرف می زنند با مسائلی و موضوعاتی روبرو می شوند و آشنا می شوند که در هیچ کتابی منتشر نشده و نمی توانند بیاموزند.در واقع،اکثر مشاوران قبل از ازدواج با مسائل و مشکلات مالی که باعث اذیت و آزار زوجین می شود روبرو می شوند و دست و پنجه نرم می کنند.

موضوعاتی که در جلسات مشاوره مطرح می شود و دارای مزایای زیادی برای زوجین است که عبارتند از:

سبک های ارتباطی
امور مالی مشترک و فردی
سبک های فرزند پروری
استراتژی های حل مشکلات و تعارض
خانواده درمانی
سبک های تصمیم گیری

کشف ویژگی های جدید در رابطه با خودشان

آدرس مرکز روانشناسی ندای درون :

جنت آباد شمالی، بالاتر از آبشناسان، بین کوچه تروند و بهارستان ۱۶، پلاک ۳۲۱، زنگ ۴

تلفن تماس مرکز مشاوره و روانشناسی ندای درون :

شماره های تماس : ۴۴۲۹۰۳۲۷ – ۴۴۸۶۳۹۵۲ -۰۲۱ | ۰۹۰۱۱۸۰۹۳۰۹

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید