ارایه ۴۵۰۰ خدمت برای راه یافتن محصولات دانش بنیان به بازارهای جهانی

تبدیل ایده به محصول یکی از الزامات برای تجاری‌شدن تولیدات نوآورانه وفناورانه در کشور است،  ایجاد بازار داخلی برای آن هم می‌تواند این فرایند را تثبیت و ارزش‌آفرین کند، اما یافتن بازار جهانی برای شرکت‌ها اقدامی اثرگذار در ثبت برندهای ایرانی در جهان باشد.

کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۳ راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.  خدمات تسهیل کننده فرایند صادرات کالاها و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

در حال حاضر این مجموعه توانسته یک هزار و ۹۶۰ شرکت را برای دریافت خدمات توسعه بازار جهانی ترغیب کند،  در این مجموعه سعی بر آن است تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش در جهت توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارایه شود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  در همین راستا، این معاونت به منظور ایجاد و خلق ثروت برای جامعه از طریق صادرات محصولات با فناوری بالا، اقدام به حمایت از خدمات این کریدور کرده و این امکان را فراهم کرده است تا صادرات شرکت‌ها از طریق اینگونه خدمات شتاب گیرد.

خدمات حمایتی کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری از قبیل صادرات از طریق مناقصات بین المللی، نشست هایی تجاری- فناوری، اخذ گواهینامه هاو مجوزهای بین المللی،  به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و واسطه‌های صادراتی (شرکت‌های مدیریت صادرات، پایگاه‌های صادراتی، کارگزاران تجاری برون مرزی) ارایه می شود.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی