۶۶۸ دانشجوی فنی و حرفه‌ای در مسابقات ملی مهارت ثبت‌نام کردند

به گزارش روز سه شنبه گروه آموزش و دانشگاه، سید علی موسوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به هماهنگی میان دانشگاه فنی و حرفه‌ای و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و همچنین، فراخوان عمومی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، ۶۶۸ دانشجوی فنی وحرفه ای در ۳۳ رشته این مسابقه ثبت نام کرده اند.

وی افزود: توسعه فناورانه و دانش بنیان حرف و مشاغل در شاخه های صنعت خدمات کشاورزی و فرهنگ و هنر در فرآیندی ساختارمند، جهان شمول و آینده نگر است که این رشد و جهش در کسب و کار، کارآفرینی و اقتصاد ملی لازمه ورود به عرصه های تجارت و رقابت های جهانی است.

موسوی درباره برگزاری این مسابقات عنوان کرد: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت رویدادی رقابتی و پژوهش محور است که برای نخستین بار با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دستور کار دانشگاه فنی و حرفه ای قرار گرفت.

وی افزود: این مسابقه سالانه در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برای جوانان زیر ۲۱ سال کشور در ۶ رشته اصلی و ۵۶ فرعی رشته برگزار می شود.

موسوی گفت: شناسایی و کشف استعدادهای برتر تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران برای اعزام به مسابقات جهانی مهارت از جمله دستاوردهای این مسابقات است.

برگزاری مسابقات مهارت در شرایط کرونا

مدیرکل نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: با توجه به شرایط کرونایی کشور، آزمون انتخابی مرحله استانی برای ورود به مرحله کشوری برای رشته رایانه به صورت متمرکز و آنلاین برگزار می شود. آزمون برای سایر رشته ها نیز به صورت پروژه ای و حضوری ارزیابی های لازم صورت می گیرد تا حداکثر در هر رشته یک نفر به عنوان نماینده دانشگاه به مرحله کشوری راه یابد.

موسوی اعلام کرد: از میان ثبت نام کنندگان در نوزدهمین مسابقات ملی مهارت، ۹۹ نفر در رشته کامپیوتر با ۵ گزارش شرکت کرده اند. از این میان، ۴۳ نفر در طراحی وب در تاریخ هفدهم و هجدهم تیر ۱۴۰۰، ۶ نفر در رشته مدیریت سیستم های شبکه در تاریخ ۲۲ تیر ۱۴۰۰،  هشت نفر در رشته امنیت سایبری در تاریخ ۲۴ و ۲۵ تیر ۱۴۰۰ و ۳۲ نفر در رشته توسعه نرم افزار موبایل در تاریخ ۲۴ و ۲۵ تیر ۱۴۰۰ مسابقه خواهند داد.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی