هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکن ملی چقدر است؟

محمود محمودزاده در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن و شهرسازی گفت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۲۰ ماه به طول انجامید و تمام مراحل مورد نظر اعم از برنامه ریزی، پروانه ساخت، نظام مهندسی، تعیین پیمانکار و سایر موارد در همین ۲۰ ماه انجام شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه با وجود کرونا و مشکلات اقتصادی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در اجرای طرح‌های اقدام ملی مسکن وجود دارد، افزود: امروز از یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد برنامه ریزی برای ساخت مسکن، ۵۳۰ هزار واحد مسکونی در دست اجراست که امروز بیش از ۵۱ هزار واحد آن افتتاح می‌شود.

محمودزاده ادامه داد: حدود ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی هم اکنون در سراسر کشور در دست اجراست که مجموع۸۰ هزار واحد از ۵۳۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده است مابقی در بافت‌های معمول شهرها قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: امروز در شهر پرند پروژه‌ای که افتتاح می‌شود در حدود ۱۴ ماه به بهره‌برداری رسیده و از ابتدای ۹۹ شروع شده که با کیفیت مناسبی نیز به اجرا درآمده است و امروز به تعداد ۲۴۰ واحد آماده تحویل است.

معاون مسکن و ساختمان، از ویژگی‌های دیگر طرح اقدام ملی مسکن استفاده از توان تمامی سازندگان، تعاونی‌ها و واگذاری گروهی عنوان کرد و افزود: در شهرهای کوچک اصول و روش وزارت راه و شهرسازی واگذاری زمین به گروه‌های ساخت یعنی خود مردم است که بیش از ۱۳۵ هزار واگذاری در سراسر کشور داشتیم که جریان تولید پرثمری داشته و به زودی به نتیجه مطلوب خواهد رسید. همچنین پروژه‌های مشارکتی از عدد ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که در ابتدا عنوان شده بود امروزه به بیش از ۳۵ درصد بیشتر از عدد اعلامی قبلی رسیده و در دست اجرا قرار دارد که بلافاصله ۵۰۰ هزار واحد جدید آماده ورود به فاز اجرایی هستند.

هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکن ملی چقدر است؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز از مجموع ۲۸ هزار واحدی طرح اقدام ملی مسکن که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد در چند بخش مربوط به پروژه‌های تعاونی‌ها، مشارکت، انبوه‌سازان و پروزه‌های بافت فرسوده است. همچنین یکی از ویژگی‌های طرح اقدام ملی تامین خدمات روبنایی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که مورد تاکید رییس‌جمهور بوده است استفاده از توان بخش خصوصی بود که بیش از ۷۰ هزار واحد در قالب پروژه‌های مشارکتی در حال انجام است که یکهزار و ۵۰۰واحد از آن‌ها بهره‌برداری می‌شود و آماده واگذاری خواهد بود.

محمودزاده گفت: امروز ۱۶ هزار و ۸۸۵ واحد در شهر جدید پرند افتتاح می‌شود. این واحدها از نیمه دوم ۹۸ آغاز شده است و متوسط ساخت کمتر از یکسال و نیم است. متوسط قیمت خرید و ساخت مسکن در پرند مجموع ساخت و خدمات متری ۴ میلیون تومان است که در صورت افزوده شدن قیمت زمین متری ۷۰۰ هزار تومان نیز افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشتر واحدهایی که امروز افتتاح شد، پروژه‌هایی هستند که در قالب انبوه‌سازی، تعاونی و گروه‌های ساخت در حال انجام است. بدین معنا وزارت راه و شهرسازی زمین واگذار کرده است و خود مردم ساخت را انجام داده اند. پروژه‌های مشارکتی از نوعی که مقیاس بزرگتری دارند امروز یکهزار و ۵۰۰ واحد از ۷۰ هزارواحد به بهره برداری می‌رسد.

۲۲۹۲۲۷

اقتصاد

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی