اصولی: عزیزی‌خادم در خصوص خیانت مطرح شده باید پاسخگو باشد/ نماینده فیفا در جریان عدم حضور او در مجمع بود

به گزارش ایرنا، احسان اصولی در پاسخ به صحبت‌های ارائه شده شهاب الدین‌عزیزی خادم گفت: در ابتدا باید یک مساله روشن شود، این که ما هیچ مشکلی با شخصیت حقیقی او نداریم و اعتقاد راسخ داریم که همه ما باید در راه عدالت و انصاف گام برداریم.

وی ادامه داد: فوتبال ایران به یک شخص یا گروه خاص تعلق ندارد، ما یکی از قدرت‌های فوتبال قاره آسیا هستیم و نباید این فوتبال را معطوف به یک شخص خاص دانست. تاکید می‌کنم همه اتفاقاتی که در این مدت روی داد از زمانی که وی انتخاب شد تا زمانی که شاهد برکناری او بودیم، همه و همه طبق مر قانون، اساسنامه فدراسیون فوتبال و تایید مجمع بوده است و هیچ تخلف یا خلافی صورت نگرفته است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال افزود: صحبت‌های مختلفی از سوی عزیزی‌خادم مطرح شده است اما برای این مساله ۱۳ صفحه رای صادر شده است، در همه این موارد بر اساس بندهای اساسنامه، آئین نامه اخلاق فیفا و قانون رفتار شده است. برخی از حقوق‌دانان کشورمان نیز این پرونده را مورد بررسی قرار داده‌اند و هیچ تخطی یا تخلفی صورت نگرفته که بخواهیم از خط عدل و انصاف عدول کنیم.

اصولی در واکنش به این سئوال که رئیس اسبق فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد در حق او ظلم شده، گفت: وقتی وی در دفاع حضور پیدا کرده و پاسخگو است یعنی این روند را قبول کرده و حتی رای را در کمیته استیناف هم دنبال کرده است.  رای ابلاغ شده و لایحه‌ دفاعیه آن هم موجود است که اتفاقا مفصل هم بود. اینکه تا زمانی که به نفع مان باشد سکوت کنیم و وقتی به ضرر ماست گلایه کنیم درست نیست و بازهم تاکید می‌کنم عدالت و انصاف را سرلوحه کار خود قرار دهیم. 

وی تایید کرد: ما باید پایند به قانون باشیم، در مجمع فدراسیون فوتبال هم دیدید که با حضور نماینده فیفا رای مجمع به این بود که او کنار برود. با نماینده فیفا ۳ ساعت جلسه برگزار شد و عدم حضور وی با تایید نماینده فیفا صورت گرفت. البته از قبل از برگزاری مجمع هم به او اعلام شده بود که نمی‌تواند در مجمع حضور پیدا کند اما اینکه گفته می‌شود گیت و ورودی‌ها را بسته بودیم، کذب است و صحت ندارد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال یادآور شد: همه چیز شفاف و روشن است اما اگر عزیزی خادم دوست دارد می‌تواند رای صادر شده را منتشر کند و ما مشکلی از این بابت نداریم. تصمیمی گرفته شده که  بر اساس مر قانون بوده و اینکه گفته می‌شود فدراسیون فوتبال یا مجموعه‌های دیگر تحت فشار بوده‌اند، از آن حرف‌هایی است که از واقعیت به دور بوده و درست نیست.به هیچ عنوان ارکان قضایی و فدراسیون فوتبال تحت فشار نبوده و به عنوان سخنگوی فدراسیون فوتبال آن را رد می‌کنم و برای آنکه همه چیز روشن باشد اعلام می‌کنم اگر او مستنداتی دارد، ارائه کند.

اصولی خاطر نشان کرد:فدراسیون و هیات رئیسه کاملا مستقل بوده و در این خصوص عمل کرده است، ما باید دقیق صحبت کنیم و نباید در گفته‌هایمان از انصاف عدول کنیم. عزیزی‌خادم وعده‌هایی داده بود که محقق نشد به عنوان مثال بحث درآمدزایی چندمیلیون دلاری بود که محقق نشد و حتی در مورد آن ۱۲۸ میلیون تومانی که به اشتباه به حساب او واریز شده بود، پس از مدت‌ها مبلغ به حساب بازگشت.

وی در مورد این که او مدعی است مظلوم‌ترین فدراسیون فوتبال را داشته و موفق‌ترین آن هم بوده است، تاکید کرد: واقعا برای این کار متر و معیار دقیقی نداریم. روزی یک نفر میخی را در زمین کاشت و گفت اینجا وسط زمین است و وقتی از او پرسیدند چرا، گفت باور ندارید متر کنید. الان هم همین طور است. 

سخنگوی فدراسیون فوتبال ادامه داد: وی در جملاتی از واژه خیانت نام برد، اطلاق این واژه، بار حقوقی مشخصی به همراه دارد و باید این را اثبات کند و این حق برای فدراسیون فوتبال محفوظ است تا از حقانیت خود دفاع کند. 

او در مورد این که گفته می‌شود در سفرهای تیم ملی افرادی بی‌ربط به فوتبال و به اصطلاح مرتبط با خوبان عالم همراه تیم ملی بوده‌اند گفت: از خوبان عالم اطلاعی ندارم اما نباید از چارچوب انصاف خارج شویم، واقعیت این است که مصداقی در این خصوص ندیدیم و نمی‌توانم در این مورد اظهار نظری کنم.

وی در پایان تاکید کرد: فراموش نکنیم فوتبال از همه ما بزرگتر است و منافع ملی بر همه چیز ارجح است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید