آزمون: تیم ملی بزرگ‌تر از همه ما است

به گزارش ایرنا، مریم آزمون در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم ملی فوتبال بانوان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خیلی خوشحالم که به‌عنوان سرمربی تیم ملی در خدمت بازیکنانی هستم که در همه رده‌ها مربی آنها بوده‌ام. احساس خوبی دارم و امیدوارم عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم.
وی درباره شرایط بازیکنان گفت: اگر بخواهم به لحاظ فنی صحبت کنم، ما تیم را زمانی جمع کردیم که لیگ برتر تمام شده بود و بازیکنان ۲۰ روز در استراحت بودند. تمرینات تیم ملی پنج ماه تعطیل شده بود تا لیگ زودتر تمام شود.

وی ادامه داد: نفراتی که اکنون حضور دارند، جوان و باانگیزه هستند. زمان کمی در اختیار داشتیم و به همین دلیل فقط توانستیم یکسری کارهای فنی و بدنی انجام بدهیم که بدن‌ها آماده شود. پس از بازی اول در تورنمنت کافا که با قرقیزستان است، روی پنج روز تعطیلی تا بازی بعدی برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا بتوانیم در آن فرصت باز هم برای سه بازی بعدی آماده شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ادامه داد: بچه‌ها خوب هستند و توانستیم تاکتیک موردنظر را به آنها القا کنیم. همچنین کلاس‌های آنالیز گذاشتیم و نشان دادیم که چه چیزی می‌خواهیم. اگر زمان داشتیم، کارمان خیلی راحت‌تر نسبت به گذشته می‌شد. به‌هرحال فوتبال بانوان ما نوپاست و امیدوارم روز به روز پیشرفت کند.

آزمون درباره عدم حضور برخی بازیکنان شاخص در اردو عنوان کرد: تیم خاتون بم قهرمان لیگ برتر شد و هشت نفر از بازیکنانش موردنظر کادرفنی هستند. مدیریت تیم بم تصمیم گرفت که این تیم با قدرت بیشتری در مسابقات آسیایی حاضر شود و به همین دلیل بازیکنان را به تیم ملی ندادند. نفرات دیگری هم که نیامدند، دلایل خود را اعلام کردند و به نظرشان احترام می‌گذاریم.

وی افزود: این یک فرصتی شد برای آنهایی که انگیزه دارند. درباره فرشته کریمی هم باید بگویم که او از بزرگان فوتبال ما در دنیا و نشانه افتخار فوتبال و فوتسال بانوان است. او افتخار داد و به تمرینات ما آمد. همه ما باید بدانیم که ما با تیم ملی ارزش پیدا می‌کنیم و اعتبار به‌دست می‌آوریم و تیم ملی بزرگ‌تر از همه ماست، یعنی همه ما عضوی از این کشور بزرگ ایران هستیم و برای سرافرازی‌اش باید هر تلاشی را انجام بدهیم.

وی درباره حضور ۱۱ بازیکن از تیم سیرجان در اردو گفت: دوست داشتیم بازیکنان بم، سپاهان و ذوب‌آهن و … هم اینجا باشند. ۸۰ درصد تیم ملی اصلی اینجا نیستند. شش نفر از بازیکنان سیرجان عضو تیم جوانان هستند که با آن قهرمان کافا شدیم. البته تیم سیرجان هم نایب قهرمان لیگ شد. ما در لیست‌مان ۱۱ بازیکن از بم، ۱۱ بازیکن از سپاهان، ۹ نفر از سیرجان و همین‌طور از ایلام و ذوب‌آهن به ترتیب سه و دو بازیکن داشتیم. من بازی‌های لیگ را رصد نکردم و فرصت کمی داشتم، بر همین اساس ترجیح می‌دهم بدنه‌ای را که می‌شناسم، وارد کنم.

وی افزود: مریم جهان نجاتی نیز زمانی که در تیم ملی است، نگاه ملی دارد. در واقع هر مربی دیگری هم که از لیگ در کادر فنی حضور داشته باشد، سعی می‌کند بهترین‌ها را دعوت کند. شما مطمئن باشید که ما مربیان سعی می‌کنیم بهترین نفرات را بیاوریم و انتخاب کنیم. ضمن اینکه در آینده هر بازیکنی که شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد، انتخاب می‌شود.

آزمون تصریح کرد: شخصاً کلمه بایکوت را دوست ندارم که برای تیم ملی به کار ببریم. این کلمه در مقابل تیم ملی معنا و مفهوم ندارد. هر بازیکنی که اینجا حضور دارد، باارزش است. اگر بازیکنی بنا به دلایلی نیامده است، ما برای آنها هم ارزش قائلیم. ان‌شاءالله ببینیم در مراحل بعدی شرایط چگونه پیش خواهد رفت.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان با بیان اینکه او و کادرفنی تیم قرارداد خود را امضا کرده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر ما که اینجا هستیم، نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ خواهد داد، همانطور که قبلی‌ها هم نمی‌دانستند. به‌هرحال تغییرات در حوزه مربیان یک اتفاق طبیعی است و نباید آن را بزرگ کنیم. من هم شاید تغییر کنم، شاید هم ادامه بدهم.

وی درباره تغییر سرمربی تیم ملی گفت: من قبلاً هم در مجمع بودم و در زمان انتخاب عزیزی خادم، خودم رأی دادم. به‌هرحال فدراسیون در یک جایی تصمیم گرفته مربی را تغییر بدهد؛ درست مثل همان زمانی که من بودم و تغییر کردم. من سال‌هاست در تیم ملی و تیم جوانان کار کرده‌ام، اما اینکه در کافا قهرمان شدم، ارزش کمی نیست. همه ما در یک قطار هستیم و فرقی ندارد که چه کسی در رأس باشد. آن چیزی که مهم است، توسعه فوتبال بانوان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید