قسمت بیست و دوم سریال “نیمکت داغ”؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

به گزارش ایرنا، فاصله زیادی تا آغاز لیگ بیست و دوم نداریم. به چشم بر هم زدنی به اواخر مرداد رسیده‌ایم و استارت فصل جدید زده شده است. هنوز خیلی از تیم‌ها نتوانسته‌اند نفرات مورد نیاز خود را به خدمت بگیرند اما تکلیف جملگی روی نیمکت مشخص شده است.

نگاهی همه‌جانبه به نیمکت‌های مربیگری در این فصل می‌اندازیم. جایی که اتفاقات جالبی رخ داده است. در ابتدا ببینیم سکاندار هر تیم چه کسی است:

استقلال: ریکاردو ساپینتو(۴۹ سال)

پرسپولیس: یحیی گل‌محمدی(۵۱ سال)

سپاهان: ژوزه مورایس(۵۶ سال)

گل‌گهر سیرجان: امیر قلعه‌نویی(۵۸ سال)

فولاد خوزستان: جواد نکونام(۴۱ سال)

مس رفسنجان: محمد ربیعی(۴۱ سال)

ذوب‌آهن اصفهان: مهدی تارتار(۴۹ سال)

آلومینیوم اراک: مهدی رحمتی(۳۹ سال)

پیکان تهران: مجتبی حسینی(۴۸ سال)

صنعت نفت آبادان: رضا پرکاس(۵۴ سال)

هوادار تهران: ساکت الهامی(۵۱ سال)

نساجی مازندران: حمید مطهری(۴۸ سال)

تراکتور تبریز: قربان بردی‌اف(۶۹ سال)

نفت مسجدسلیمان: رضا مهاجری(۵۷ سال)

ملوان بندرانزلی: مازیار زارع(۳۷ سال)

مس کرمان: فرزاد حسین‌خانی(۴۱ سال)

قسمت بیست و دوم سریال "نیمکت داغ"؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

خارجی‌ها برگشتند

بعد از مدتی دوباره شاهد حضور سرمربیان خارجی در لیگ برتر هستیم. سه سرمربی از سه کشور مختلف به ایران آمده‌اند تا هدایت سه تیم پرطرفدار و مدعی را به دست بگیرند. باید دید آنها چه نتیجه‌ای را به دست خواهند آورد. ساپینتو، مورایس و بردی‌اف بدون شک جزو جذابیت‌های لیگ بیست و دوم خواهند بود.

اولین‌های لیگ برتر

ریکاردو ساپینتو، قربان بردی‌آف و ژوزه مورایس نخستین حضور خود در فوتبال ایران را تجربه می‌کنند و طبیعتا برای اولین بار در لیگ برتر سرمربی خواهند بود. مازیار زارع و فرزاد حسین‌خانی به عنوان ۲ سرمربی لیگ یکی به سطح اول رسیده‌اند و حالا تجربه لیگ برتری هم خواهند داشت. حمید مطهری بعد از سال‌ها مربیگری حالا در قامت سرمربی سکاندار نساجی است و رضا پرکاس نیز این شانس را پیدا کرده تا به عنوان نفر اول نیمکت، نفتی‌های آبادانی را هدایت کند.

قسمت بیست و دوم سریال "نیمکت داغ"؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

۶ تیم سرمربی خود را تغییر داده‌اند

استقلال، سپاهان، صنعت نفت، هوادار، نساجی و تراکتور ۶ تیمی هستند که نسبت به هفته سی‌ام لیگ قبل حالا سرمربی متفاوتی را روی نیمکت خود دارند. جالب است که تیم‌های اول و سوم لیگ بیست و یکم هم در این لیست هستند. چهار تیم دیگر اما در نیمه دوم جدول فصل قبل بودند و طبیعی است که تغییراتی روی نیمکت خود به وجود بیاورند.

کدام سرمربیان مانند ابتدای فصل همچنان سکاندار هستند؟

با احتساب مازیار زارع و فرزاد حسین‌خانی که از ابتدای فصل قبل سرمربی ملوان و مس بوده‌اند و همچنان هستند و با محاسبه رضا مهاجری که فصل قبل به نوعی سرمربی پدیده مشهد در ابتدای لیگ بود؛ ۹ سرمربی در ابتدای فصل قبل حضور داشتند و هنوز هم سرمربی هستند. به جز نفراتی که ذکر شد باید از یحیی گل‌محمدی، امیر قلعه‌نویی، محمد ربیعی، مهدی تارتار، مجتبی حسینی و ساکت الهامی یاد کنیم. در این بین الهامی یک تفاوت دارد. او ابتدای لیگ ۲۱ سرمربی نساجی بود و حالا سکاندار هوادار است.

قسمت بیست و دوم سریال "نیمکت داغ"؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

آنهایی که بودند و حالا نیستند

ابتدای فصل قبل شاهد حضور مربیانی بودیم که حالا خبری از آنها نیست. سرمربیان شناخته شده‌ای که به زودی آنها را می‌بینیم یا شاید مدت‌ها باید برای دوباره دیدن‌شان روی نیمکت یک تیم لیگ برتری صبر کنیم. اسامی این هشت نفر بدین قرار است: فرهاد مجیدی، محرم نویدکیا، عبدالله ویسی، رسول خطیبی، علیرضا منصوریان، رضا عنایتی، فیروز کریمی و فراز کمالوند.

استقلال و پرسپولیس به تساوی رسیدند

فصل گذشته شاهد حضور پررنگ سرمربیان استقلالی روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری بودیم اما در این فصل اوضاع فرق کرده است. هم استقلالی‌ها حضور کمتری دارند و هم پرسپولیسی‌ها با رشد مواجه شده‌اند تا در نهایت شاهد تساوی پنج بر پنج باشیم.

استقلالی‌ها: امیر قلعه‌نویی، جواد نکونام، مهدی رحمتی، ساکت الهامی و رضا مهاجری

پرسپولیسی‌ها: یحیی گل‌محمدی، مهدی تارتار، مجتبی حسینی، حمید مطهری، مازیار زارع

قسمت بیست و دوم سریال "نیمکت داغ"؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

نیمکت‌ها پیر شده است

میانگین سنی سرمربیان لیگ برتری در ابتدای فصل قبل ۴۸.۴۳ بود و این عدد امسال به ۴۹.۳ افزایش پیدا کرده است. این یعنی در لیگ پیش رو نیمکت‌ها ۰.۸۷ سال پیرتر شده‌اند. قربان بردی‌اف با ۶۹ سال سن، مسن‌ترین سرمربی فصل پیش رو است و مازیار زارع، هدایت‌گر ملواان با ۲۷ سال لقب جوان‌ترین سرمربی را به خود اختصاص داده است.

ربیعی، قدیمی‌ترین سرمربی لیگ

محمد ربیعی برای چهارمین فصل متوالی هدایت مس رفسنجان را به عهده خواهد داشت. او از این حیث پرسابقه‌ترین سرمربی لیگ به حساب می‌آید. یحیی گل‌محمدی و امیر قلعه‌نویی نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

قسمت بیست و دوم سریال "نیمکت داغ"؛ سرخابی‌ها به تساوی رسیدند، خارجی‌ها برگشتند و پیری سرایت کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید