مهدی: جمع بندی نهایی لیگ برتر فوتبال تا روز سه شنبه/نظر اسکوچیچ برای ما مهم است

به گزارش ایرنا، سهیل مهدی روز شنبه در مورد برگزاری نشست هم‌اندیشی سازمان لیگ با مربیان و نمایندگان برخی باشگاه‌های لیگ برتری و غیبت بسیاری از سرمربیان اظهار کرد: وظیفه ما دعوت از سرمربیان بود تا صحبت‌های آنان را شنیده و ایرادها و مشکلات را به حداقل برسانیم.

وی گفت: ما هم سعی کردیم نظرات اصلاحی دوستان را از ابتدای لیگ داشته باشیم. شاید سرمربیانی که به این نشست نیامدند نظری نداشتند، کار واجب‌تری داشتند که قضاوت را برعهده خودشان می‌گذاریم. قطعا برگزاری این جلسات می‌تواند به مربیان، کادرهای فنی، باشگاه‌ها و خود سازمان لیگ کمک کند.

مسئول کمیته سازمان لیگ در پاسخ سوالی که آیا زمان شروع لیگ برتر و همچنین زمان قرعه‌کشی فصل جدید بیان کرد: تاریخ لیگ تقریبا نهایی شده است. البته سرمربیان نظراتی داشتند که سعی می‌کنیم آنها را نیز اعمال کنیم. اگر نکته‌ای هم وجود دارد باید سرمربی تیم ملی درمیان بگذاریم. نظر او هم باید جلب شود. فکر می کنم تا روز سه‌شنبه بتوانیم تقویم نهایی لیگ را دقیق اعلام کنیم. قرعه‌کشی را نیز متناسب با آن تقویت اعلام خواهیم کرد.

وی درباره اینکه آیا سوپرجام قبل از لیگ برگزار می‌شود پاسخ داد: اصلی‌ترین نکته ما همین است. به واسطه ایام محرم اگر بتوانیم زمان این بازی را تغییر بدهیم و دیرتر لیگ را شروع کنیم، با توجه به محدودیت کمپ تیم ملی و زمان اضافه‌ای که اسکوچیچ از ما خواسته، باید زمان‌ها را به هم نزدیک کنیم. طبیعی است که سوپرجام باید قبل از لیگ برگزار شود و قشنگ‌ترین حالت همین است.

وی افزود: اگر نتوانیم نظر همه مربیان به ویژه سرمربی تیم ملی را جلب کنیم و مساعدت او را نداشته باشیم، ‌باید تاریخ دیگری برای سوپرجام درنظر بگیریم زیرا نظر اسکوچیچ و اردوی تیم ملی برای ما خیلی مهم است.

مهدی درباره اینکه آیا امروز سرمربیان موافق برنامه پیشنهادی‌اش بودند یا مخالف گفت:‌ این جلسه مربوطه به موافقت و مخالفت نبود. جلسه جلب نظرات و هم‌اندیشی بود. ما یک نظر داشتیم و دوستان نیز نظر خود را طبق تقویم پیشنهادی اعلام کردند. جمع‌بندی نهایی لیگ را روز سه‌شنبه اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه چند روز یکبار قرار است بازی‌های لیگ برگزار شود، افزود: اگر بازی‌ها را هفته‌ای یکبار برگزار کنیم، مسابقات پایان هفته برگزار خواهد شد. بارها دوستان از من این سؤال را پرسیده‌اند. طبیعی است ۷ روز یکبار بازی نداریم و فواصل مسابقات ۵ یا ۶ روزه است، به همین دلیل برگزاری مسابقات در پایان هفته چرخشی خواهد شد. سعی می‌کنیم تقویم را به روزهایی که تماشاگران بیشتری به ورزشگاه بیایند یا پای گیرنده‌ها بنشیند نزدیک کنیم. اما این موضوع اجتناب‌ناپذیر است که نمی‌توانیم هر جمعه بازی برگزار کنیم زیرا برنامه ما قبل از جام جهانی فشرده است و نمی‌توانیم فقط جمعه بازی کنیم. تلاش داریم قبل از جام جهانی نیم‌فصل لیگ را به اتمام برسانیم.

مهدی در خصوص اظهارات میرشاد ماجدی در مورد برنامه لیگ برتر تصریح کرد: اصل ما همین است، قرار نیست در حیطه تیم ملی حرکتی را انجام بدهیم اما باشگاه‌ها نیز مطالباتی دارند. تمام موارد را قبل از اعلام برنامه به سمع و نظر دبیرکل فدراسیون می‌رسانیم زیرا در مورد مکاتبات با فدراسیون فوتبال مسئولیت کامل دارد. هر زمان برنامه به تأیید نهایی کامرانی‌فر برسد برنامه را اعلام خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه آیا تمام ورزشگاه‌ها برای شروع لیگ آماده هستند گفت: متأسفانه خیر، هنوز پنج ورزشگاه وارد چرخه مسابقات ما نشده‌اند. شهید وطنی هنوز نرسیده و احتمال دارد در دو سه هفته اول آماده نشود. البته تلاش شبانه‌روزی می‌کنند این ورزشگاه را به بازی‌ها برسانند. یادگار امام تبریز، تختی آبادان، شهید باهنر کرمان و سیروس قایقران انزلی جزو ورزشگاه‌هایی هستند که هنوز به آمادگی نرسیده‌اند.

وی در مورد اینکه آیا قرار است بازی تیم‌هایی که ورزشگاه‌شان آماده شده در استان‌های همجوار برگزار شود گفت: این تیم ها یا در همان استان بازی می‌کنند یا در استان‌های همجوار. البته این موضوع تقصیر هیچ‌یک از ما نیست. در تمامی استان‌ها به لحاظ زیرساخت مشکل داریم. در همین کلان‌شهر تهران چهار استادیوم به من بدهید تا بتوانم بازی‌هایم را در آن برگزار کنم اگر این کار را انجام بدهید واقعا ممنون می‌شوم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه ظاهرا استادیوم امام خمینی اراک مشکلاتی دارد، گفت: استادیوم اراک در مورد زیرساخت‌هایی مثل گیت الکترونیک، جایگاه وی. آی. پی و جایگاه خبرنگاران نواقصی دارد، کرونا تمام شده و ان‌شاءالله بتوانیم خبرنگاران خوبمان را در کنار هواداران روی سکوها داشته باشیم. ورزشگاه امام خمینی ایرادات جزئی دارد اما از لحاظ برگزاری مسابقه مشکلاتی ندارد.

مهدی درباره عکس‌های منتشر شده از ورزشگاه آزادی و اینکه آیا حضور هواداران در این استادیوم با توجه به وضعیت فعلی نگران‌کننده نیست، توضیح داد: سازمان توسعه و تجهیز متولی ورزشگاه آزادی و خیلی از ورزشگاه‌های دیگری کشورمان است. تنها سازمان تخصصی استادیوم‌ساز همین سازمان است. تست‌های لازم را انجام می‌دهند و خیال هواداران را راحت می‌کنند. وظیفه ما برگزاری مسابقات است و تامین امنیت مردم روی سکوها برعهده مالک استادیوم است. این موضوع از طرف آنان انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها