جیب بر‌های خانوادگی در تهران دستگیر شدند

جیب بر‌های خانوادگی

جامعه ۲۴ – سرهنگ کارآگاه سید قاسم موسوی فر، بیان داشت: بیست و چهارم بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع دستگیری سارق جیب بر به نام مرضیه ۲۹ ساله در کلانتری ۱۶۹ مشیریه تشکیل شد که با دستور قضائی پرونده برای کشف و پی جویی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه مامور رسیدگی شدند.

وی عنوان کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی ۲۳ بهمن ماه در بازار روز مشیریه مشغول خرید بوده که سارق جیب بر قصد سرقت گوشی تلفن همراه وی را داشته وی شاکی متوجه می‌شود و با کمک افراد دیگر فرد مظنون را دستگیر و مامورین سریعا به محل عزیمت، سارق که خود را مرضیه معرفی کرده بود برای انجام تحقیقات به کلانتری انتقال و با دستور قضائی به این پایگاه منتقل می‌شود.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: متهم که علت حضورش را در محل فالگیری برای مردم عنوان و اظهار کرد کسی همراه وی نبوده است که در این خصوص ماموران برای انجام تحقیقات میدانی به محل وقوع حادثه عزیمت، با بررسی دوربین‌های مداربسته و بازبینی آن مشاهده شد سارقان تعداد چهار نفر که یکی از انان مرد و سه نفر دیگر زن هستند، نقشه سرقت به شیوه جیب بری را کشیده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بررسی سوابق متهم حاکی از آن بود وی دارای ۱۵ فقره سابقه کیفری در زمینه‌های جیب بری، گوشی قاپی و… در شهر‌های مختلف از جمله کرمان، سیرجان، بندرعباس، تهران و مشهد است که کارآگاهان با استفاده از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق می‌شوند سرنخ‌های متعدد دیگری را نیز بدست آورند و در این مرحله متهم که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به سرقت‌های متعدد از شهروندان اعتراف و اظهار کرد سرقت‌ها به همراه همسرش و خواهر و همسر خواهرش مرتکب شده است و حاضر به همکاری جهت شناسایی همدستان خود است.

سرهنگ موسوی فر افزود: با شناسایی سایر اعضای این باند سرقت کارآگاهان متوجه می‌شوند ۲ تن از همدستان متهم در زندان کرمان در حال تحمل کیفر هستند که با دستور قضائی متهمان برای تکمیل تحقیقات قضائی به تهران انتقال یافت.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: با دعوت از افرادی که پرونده اعلام سرقت گوشی در این یگان داشته اند تعدادی از شکات مراجعه که در مواجهه حضوری تعداد ۱۱ نفر از آنان متهمان را به عنوان سارق گوشی تلفن همراه خود شناسایی کردند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید