بازار راکد خودرو در انتظار سیگنال‌های جدید +جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده خودروهای داخلی افت یک تا ۲ میلیون داشته اند و برخی از خودروها نیز با رشد ۲ میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو تعطیلات اوایل هفته موجب شد تا خریداران تمایلی برای ورود به بازار از خود نشان ندهند، عامل که بر رکود بازار خودرو دامن زد . از سوی دیگر ارزیابی ها بازار خودرو نشان دهنده آن است که در روزی که بسیاری منتظر تصمیم شورای حکام در خصوص برجام هستند؛ برخی دیگر نیم نگاهی به بازار ارز دارند و برخی نیز منتظر مفاد بخشنامه واردات خودرو؛ با این شرایط بازار خودرو از روندی مشخص روزهای آشفته ای را به سر می برد و از وضعیت نامشخصی برخوردار است.

در این شرایط این هفته نیز همانند هفته گذشته بسیاری از خودروهای داخلی با افت قیمت در بازار دست به دست شدند؛ البته افت قیمتی در حدود یک تا دو میلیون تومان که نسبت به هفته گذشته که افت قیمت تا ۴۰ میلیون تومان نیز رسید قابل توجه نیست.

قیمت کوییک در بازار خودرو

این هفته خانواده کوییک با افت یک  میلیونی در بازار قیمت گذاری شدند؛با این شرایط «کوییکR» در بازار ۲۲۳ میلیون تومان و «کوییک معمولی» ۲۱۳ میلیون تومان قیمت خورد.  اما «شاهین» هم این هفته بدون تغییر ۳۸۴ میلیون تومان در بازار دست به دست شد.

شاهین 20 خرداد

قیمت تیبا در بازار خودرو

خانواده تیبا این هفته هم افت قیمت داشت با این شرایط «تیبا صندوقدار»  در بازار ۱۹۳ میلیونی شد و  «تیبا ۲ معمولی» هم و ۲۰۴ میلیون تومان در بازار دست به دست شد. «ساینا» دیگر محصول گروه خودروسازی سایپا این هفته افت ۲ میلیونی داشت و در بازار  ۲۱۵ میلیون تومان به فروش رفت.

تیبا 20 خرداد

قیمت محصولات پژو در بازار

۲۰۷ ها هم این هفته ثبات قیمت داشتند. براساس ارزیابی بازار «پژو ۲۰۷ دنده ای» در سومین هفته خرداد تغییر قیمت نداشت و ۴۰۵ میلیون تومان از سوی فعالان بازار قیمت داده شد و «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» نیز بدون تغییر در بازار ۴۱۲ میلیون باقی ماند.

پژو خرداد

قیمت خانواده سمند در بازار

اما خانواده سمند این هفته در بازار هم رشد قیمت داشتند، هم ثبات و هم بدون تغییر دست به دست شدند. این هفته «سمندLX» با رشد ۲ میلیونی قیمت گذاری شد و خلاف جهت هفته گذشته در بازار قیمت خورد. براساس ارزیابی بازار «سمندLX» در بازار در سومین هفته خرداد با افزایش ۲ میلیون در بازار ۳۰۲ میلیون تومان قیمت خورد و «سمند سورن پلاس» هم با افت یک میلیونی در مدت زمان مورد بررسی در بازار ۳۵۵ میلیونی در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که در هفته سپری شده  «سمند LX با موتورEF7» با افت یک میلیونی در بازار ۳۴۵ میلیون تومان به فروش رسید.

سمند 20 خرداد

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته افت تغییر قیمت نداشت و  ۵۰۵ میلیون تومان در بازار دست به دست شد. قیمت «دنا معمولی» هم این هفته با ثابت بود و به ۳۹۷ میلیون تومان رسید. اما «رانا پلاس» یکی دیگر از خودروی پرطرفدار بازار در هفته سپری شده بدون تغییر۳۰۷ میلیون تومان قیمت خورد.

رانا 20 خرداد

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید