افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در کمیسیون اجتماعی بررسی شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مجید انصاری سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز (یکشنبه، ۲۲ خرداد) این کمیسیون، گفت: در این نشست افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت که به تازگی حواشی مختلفی را به همراه داشته، چرا که آنچه در شورای عالی کار مصوب شده بود، با مصوبه هیئت دولت تفاوت‌هایی دارد.

وی تصریح کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس معتقدند مصوبه هیئت دولت با قوانین مرتبط از جمله ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی تعارض‌هایی دارد چرا که در این ماده آمده است سازمان تأمین اجتماعی مکلف است میزان کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر از سالی یک بار کمتر نباشد با توجه به افزایش هزینه زندگی با تصویب هیئت وزیران به همان نسبت افزایش دهد.

انصاری بیان کرد: دولت اعلام کرده که تورم سالجاری حدود ۳۸ درصد است، اگر قرار باشد به ماده ۹۶ توجه کنیم دولت نباید رقمی کمتر از این میزان تورم را برای افزایش حقوق مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی لحاظ کند، کما اینکه در پیشنهادی که به هیئت دولت نیز داده شده، این تورم رعایت شده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مصوبه هیئت دولت بخشی از مستمری‌بگیران از این حقی که در ماده ۹۶ به آن اشاره شده، محروم شده‌اند، بنابراین ما معتقدیم باید این مصوبه مورد بازنگری قرار گیرد، چرا که در آن مرّ قانون رعایت نشده است. ضمن اینکه ظاهرا رئیس‌جمهور هم به آقای مخبر دستور داده‌اند که این افزایش حقوق باید با توجه به مشکلات معیشتی که بازنشستگان با آن مواجه هستند، صورت گیرد.

وی تأکید کرد: اگر دولت در مصوبه خود تجدیدنظر کرده و همان ملاکی را که در پیشنهاد اولیه از طرف شورای عالی کار مطرح شده بود در آن لحاظ کند، به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهیم کرد.

انصاری با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونانش و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از کانون‌های مختلف بازنشستگان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • رضایی استبرق
  1401-03-23 8:37 ق.ظ

  فقط اعمال ۳۸ درصدو ۵۱۵ هزارتومان درمصوبه جدید ختم قائله هست والا تا رای دیوان پیش میریم .چون واقعا اجحاف شده درحق ما

  پاسخ
 • پرویز چقامیرزائی
  1401-03-23 10:34 ب.ظ

  سلام به نودوچهار درصد بازنشستگان مبلغی حدود دو میلیون تومان اضافه شده به آن شش درصد هم دو نه سه میلیون تومان اضافه کنید یک سال به این روال باشد چه می شود هزینه برای همه یک میزان بالا رفته

  پاسخ
 • اسماعیل عباسی
  1401-03-24 12:25 ق.ظ

  این جه منطق و عدالتی هست که خودتان تورم را ۳۸درصد وافزایش حقوق را ۱۰درصد اعلام میکنید واقعا نمیفهمید خودتان

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-03-24 12:28 ق.ظ

  خب چی شد خبر نهایی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
برچسب‌های پربازدید