خبر مهم از سهام ایران خودرو و سایپا

قربانزاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دولت اگر بخواهد سهامش را واگذار کند، به دلیل اینکه سهام طلایی و ارزنده دولت تلقی می‌شود، حتما با ارزش بلوکی بالاتر از تابلو خواهد بود. ما معتقدیم که این دو سهام، سهام ارزنده‌ای روی تابلو هستند و اگر ارزش‌هایی توسط اشخاص اعلام شده، صرفا تخمین شخصی بوده است. ارزش سهام این دو شرکت خیلی بیشتر از قیمتی است که روی تابلوست و با مصوبه هیات واگذاری، ارزش نهایی تعیین می‌شود.

به گفته او، سهام دولتیِ باقی مانده دو خودروساز ایران خودرو و سایپا حداقلی است؛ ۵ درصد ایران خودرو و ۱۷ درصد سایپا. اما سهام تودلی که در این دو شرکت وجود دارد، حدود ۲۰ و ۳۰ خورده‌ای در این دو شرکت است.

امیررحیمی سرپرست دفتر شرکت‌ها و آماده سازی بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی در میز اقتصاد گفته بود: ارزش سهام دو شرکت ایران خودرو و سایپا  حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان  است که عدد بزرگی نیست و قطعا در بازار سرمایه قابل واگذاری است. این صحبت تاثیری بر ریزش بازار سهام این دو شرکت گذاشت.

بعد از آن امیررحیمی در توضیح این اظهار نظر گفت: خصوصی سازی هیچ قیمت گذاری کارشناس رسمی برای ایران خودرو و سایپا انجام نداده عدد اعلام شده ارزش سهام بر اساس قیمت تابلو بوده و نرخ بلوک از نرخ تابلو متفاوت خواهد بود./ باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها