سومین زندانی محکوم به قصاص آزاد شد

به گزارش خبرآنلاین، «مجتبی قهرمانی»، رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: در نتیجه اعزام هیئت صلح و سازش شورای حل اختلاف زندان مرکزی بندرعباس به استان سیستان و بلوچستان و برگزاری جلسات متعدد با اولیای دم یک پرونده قتل عمد، خوشبختانه تلاش‌های اعضای این هیئت منجر به ایجاد مصالحه گردید و در نتیجه آن، والدین مقتول با استناد به عفو و رأفت اسلامی، رضایت خود را اعلام نمودند و محکوم این پرونده از قصاص رهایی یافت.

وی افزود: در راستای اجرای اولویت‌های ۱۵ گانه مطرح شده توسط ریاست محترم قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱، شیوه نامه نحوه مشارکت مردم برای پیگیری صلح در پرونده‌های قصاص نفس تدوین شده و بر این اساس، کارگروه‌های استانی و شهرستانی پیگیری صلح و سازش در این پرونده‌ها تشکیل شده است.

قهرمانی اضافه کرد: اعضای این کارگروه به صورت مستمر ضمن رصد و پایش پرونده‌های قصاص و تفکیک آن‌ها با دعوت از طرفین یا مراجعه حضوری و همچنین با استفاده از ظرفیت علما، روحانیون، متنفذان و معتمدین محلی و خیرین و نهادهای مردمی به منظور اصلاح ذات البین و ایجاد مصالحه تلاش می‌کنند.

رییس کل دادگستری هرمزگان در پایان یکی از مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه‌های ویژه در شوراهای حل اختلاف استان را علاوه بر گسترش فرهنگ صلح و سازش، کاهش موجودی پرونده‌های قصاص و به تبع آن کاستن از جمعیت کیفری زندان‌ها برشمرد.

گفتنی است؛ رییس کل دادگستری هرمزگان در ۱۲ اردیبهشت ماه از آزادی یک نفر از زندانیان محکوم به قصاص با اجرای پویش «به حرمت علی می بخشم» در شهرستان بستک خبر داده بود.

  1. صفحه نخست
  2. /
  3. اخبار
  4. /
  5. جامعه
  6. /
  7. سومین زندانی محکوم به قصاص آزاد شد
مطالب مرتبط
ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

آخرین اخبار
پربازدیدترین مطالب
فهرست