صدور احکام جدید و افزایش حقوق‌های بازنشستگان تا ۲۰ اردیبهشت؟!

معاون اموربازنشستگان اداره کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: احکام جدید حقوق بازنشستگان این سازمان براساس مصوبه شورای مزد تعیین خواهد شد و تلاش می‌شود تا قبل از ۲۰ اردیبهشت ماه این احکام صادر و افزایش حقوق‌ها در فیش‌های جدید اعمال شود.

علی شاه حسینی در پاسخ به این انتقاد بازنشستگان که چرا وام‌های اضطراری پرداختی ازسوی سازمان تامین اجتماعی درمقایسه با دیگر صندوق‌های بازنشستگی کمتر است، با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ناچار است از منابع خود و نه استفاده از کمک‌های دولتی وام به بازنشستگان پرداخت کند، افزود: اگر بخواهیم سازمان تامین اجتماعی را با صندوق‌های دیگر قیاس کنیم باید این صندوق را درهمه ابعاد خود با دیگر صندوق‌ها مقایسه کرد.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی، اکنون ۴ میلیون بازنشسته دارد که با افراد تبعی به حدود ۷ میلیون نفر می‌رسد. سایر صندوق‌ها به مراتب جمعیت تحت پوشش کمتری دارند. از سوی دیگر، در سازمان تامین اجتماعی همه تسهیلات پرداختی از محل منابع داخلی این سازمان تامین می‌شود و کمکی از سوی دولت برای این منظور دریافت نمی‌شود اما سایر صندوق‌ها منابع و ردیف‌های اعتباری کمکی از سوی دولت دارند و تسهیلاتی که به بازنشستگان خود می‌دهند از این محل تامین اعتبار می‌شود.

این مقام مسئول درسازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت‌های اعتباری درتامین اجتماعی، پرداخت وام اضطراری به بازنشستگان ازسال ۹۸ و با پرداخت ۳ میلیون تومان به هرمتقاضی آغاز و در سال ۹۹ این مبلغ به ۵ میلیون تومان افزایش یافت. درسال گذشته نیز سقف هر وام اضطراری ۷ میلیون و امسال به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در این مسیر تعداد افرادی که امکان دریافت تسهیلات دارند نیز افزایش یافته است و امسال ۵۰۰ هزاربازنشسته می‌توانند تا پایان سال از تسهیلات استفاده کنند.

به گفته شاه حسینی، در۳ سال گذشته حدود ۶۰۰ هزار بازنشسته از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

فوری خبرهای خوش وزیر کار درباره افزایش حقوق در تلویزیون امروز

شهرستانی‌ها بی‌بهره از وام اضطراری بازنشستگان

وی در ادامه و درپاسخ به این سوال که یکی از شروط پرداخت وام به بازنشستگان دریافت حقوق از بانک رفاه است و در بسیاری از شهرستان‌ها بازنشستگان تامین اجتماعی از بانکی غیر از بانک رفاه حقوق خود را دریافت و به این دلیل ازتسهیلات تامین اجتماعی محروم شده‌اند، با تائید این موضوع گفت: با تمامی بانک‌های عامل در کشور مذاکراتی داشته‌ایم. دریک سال گذشته نیز این جلسات برگزار شده است و با برخی بانک‌ها به نتایجی خوبی رسیده‌ایم اما تا امروز جز پست بانک که توافقات اولیه برای پرداخت تسهیلات به بازنشستگان در آن انجام شده است سایر بانک‌ها همراهی کافی با تامین اجتماعی نداشته‌اند.

معاون امور بازنشستگان اداره کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با انتقاد از این رویه بانک‌ها از احتمال پیش‌بینی تذابیری برای تغییر عاملیت بانک‌هایی که حقوق بازنشستگان از طریق آن‌ها پرداخت می‌شود اما تسهیلات به بازنشستگان نمی‌دهند خبر داد وافزود: بانک‌ها باتوجه به اینکه حساب‌های تامین اجتماعی در آن‌ها قرار دارد باید در پرداخت تسهیلات به بازنشستگان این سازمان مشارکت کنند اما برخی بانک‌ها بودند که رسما اعلام کرده‌اند در این زمینه مشارکتی نخواهند کرد. در مرحله اول دنبال تعامل هستیم اما اگر بانک‌ها تمکین نکنند ممکن است سازمان به این نقطه برسد که عاملیت پرداخت حقوق به بازنشستگان را به بانکی واگذار کند که تسهیلات لازم را در اختیار بازنشستگان قرار می‌دهد.

افزایش سن بازنشستگان آن ها را از خدمات محروم کرده است

شاه حسینی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با همشهری آنلاین در پاسخ به این سوال که چرا بانک رفاه شرط سنی ۷۸ سال را برای پرداخت وام اضطراری تعیین کرده است و تکلیف افرادی که سنی بیش از این دارند چیست؟ با بیان اینکه با تلاش‌ةای سازمان تامین اجتماعی شرط سنی باب پرداخت تسهیلات نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: شرط سنی با توجه به تنوع مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از ۱۸ سال تا ۷۸ سال را پوشش می‌دهیم. محدودیت‌های قوانین بانکی است که اجازه نمی‌دهد این منابع را پرداخت کنیم. سازمان مایل است این تسهیلات به افراد بالای ۷۸ سال هم تعلق بگیرد.

وی ادامه داد: هرچه سن افراد بالاتر می رود این افراد نیاز به حمایت بیشتری پیدا می‌کنند. تا ۲ سال قبل، سن تسهیلات گیرندگان ۷۲ تا ۷۵ سال بود که با رایزنی‌هایی که انجام شد این سن به ۷۸ سال رسید و سعی داریم این سن را افزایش دهیم اما، ما دخل و تصرفی درقوانین بانکی نداریم ومی‌دانیم بازنشستگان به این تسهیلات نیاز دارند و باید این تسهیلات در اختیار افراد بالای ۷۸ سال نیز قرار بگیرد.

فوری خبرهای خوش وزیر کار درباره افزایش حقوق در تلویزیون امروز

مطالب مرتبط
وبگردی

28 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • فیش اردیبهشت صادرشده تغییر هم نداشته

  پاسخ
 • باز دروغ
  فیش که بدون تغییر صادر شده.
  چقدر دروغ میگین اخه

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-18 8:50 ق.ظ

  فیش اردیبهشت هم مثل سال گذشته صادر شده ایا تاقبل بیستم تغییر می کند

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-18 9:09 ق.ظ

  با توجه به شرایط اقتصادی امروز و عقب افتادگی حقوق مستمربگیران تامین اجتماعی از سایر صندوقها، لطف کنید جهت جبران و کم کردن فاصله‌ حقوق با سایر صندوقها، متناسب سازی را برای مستمربگیران تامین اجتماعی در سال 1401 اجرا نمایید و همچنین طلب 25 درصد متناسب سازی سال 1400 را نیز در سال فعلی اجرایی نمایید

  پاسخ
 • بازنشسته
  1401-02-18 9:59 ق.ظ

  کمتر دروغ بگین ، فیش اردیبهشت هم که صادر شده ، بدون افزایش هس ، چرا ؟

  پاسخ
 • دروغ گفتن حد داره بسه دیگه ملت زجرکش کردین

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 11:02 ق.ظ

  دروغ غ غ غ غ غ غ غ غ غ غ

  پاسخ
 • بازنشسته
  1401-02-19 11:19 ق.ظ

  لطفا فیش حقوق جدید را صادر کنید وبازنشستگان را ازنگرانی نجات بدهید و25درصدمتناسب سازی را برای بازنشستگان اعمال کنید ودیگر آنقدر به تاخیر نیندازید وبااعصاب ما بازی نکنید که واقعا کلافه شدیم.

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 11:22 ق.ظ

  شما که خودتون عامل گرونی اجناس هستید لااقل افزایش حقوق ها را زودتر انجام بدید واقعا مردم را بیچاره کردبد

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 11:43 ق.ظ

  دروغگو دشمن خداست

  پاسخ
 • چرا فکر میکنید باهوش هستید

  پاسخ
 • چرا دروغ چرا دروغ تو را به هر که میپرستید با روح و روان این قشر زحمت کش بازی نکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 12:41 ق.ظ

  بعد از گذشت دوماه از سال و یک عالمه التماس و جزع و فزع به وزیر رفاه بابت پرداخت حقوقی که خود تأمین اجتماعی پرداخت میکنه و نه دولت حالا اعلام میکنه که : تلاش میشود که تا بیستم در لیست حقوقی اعمال شود ؟! یعنی اینکه احتمال اعمال نشدن هم وجود داره ؟! زهی وقاحت

  پاسخ
 • فیش صادر شده بدون افزایش نه حکمی خورده نه فیشی همه اش سرکاریه

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 2:28 ب.ظ

  من یک مصدوم جنگم مدت ۳۰ سال تمام با این بدن مصدوم کار کردم و از هیچ نهادی کمک‌نگرفتم فقط خودم در جهت خشنودی خدا و حراست از مملکت و اعتزاز پرچم ایران و اسلام تو جنگ جانفشانی کردم مسولین سازمان تامین اجتماعی الان باز نشسته ام حقوقم خرج دوا و دکترم که ناشی از عوارض جنگ تحمیلی است پاسخ نمی دهد خدا را خوش نمی آید با توجه به این گرانی های اخیر که اجناس چندین برابر شده ما عایله مندیم جلوی حتی نوه های مان که به دیدار مان می این شرمنده بشیم ولله خدا وجود دارد قرآن کتاب آسمانی خاتم نبین است خودتان خود را جای ما بگذارید چه می کشیم از این حقوق ناچیز به فکر ماها باشین دنیا برای همه زیاد می آید بفکر آخرت تون و خانه قبر و قیامت خود باشین

  پاسخ
 • سلام باباجون بسرکردیدبازنشسته هاروچقدرسرکارمیزاریدمردم را……..

  پاسخ
 • ناصر بداقی
  1401-02-19 3:25 ب.ظ

  باسلام لطفادستورفرمائیدازدرج مطالب و پیامهای تکراری پرهیز نمایند. باتشکر

  پاسخ
 • خجالت بکشید یک بازنشسته ی بیچاره بعد ازسی سال جون کندن با ماهی سه و پونصد چه کار کنه؟ خرجی زن وبچش رو میتونه بده؟

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 5:57 ب.ظ

  باسلام چرا پس فیش حقوق واحکام جدیدصادرنشده فردا که ۲۰اردیبهشت است چرا اینقدردروغ میگید

  پاسخ
 • علیرضا نشاط
  1401-02-19 6:58 ب.ظ

  انشاء ا…. بزودی با تدابیر مدیران عزیز مشگلات بتریج رفع خواهد شد باید امیدوارانه تلاش کرد و بخدا توکل کرد

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 7:43 ب.ظ

  مارو زجرکش کردید . یه کم به فکر ماهم باشید کی میخواد گفته هاتونو عملی کنید ماپول مواد خوراکی نداریم چه برسه به دکتر رفتن . اینقدر پیامهای دروغ نفرستید

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 9:32 ب.ظ

  سانا….. تیتر زرد زدی…!!!!
  تلاش میشود تا ۲۰ ام اردیبهشت ، صادر شود….
  متاسفانه خبر زدنتون، نمک به زخم شده، ولی خبره آرامش،بخش خیر دنیا و آخرت داره

  پاسخ
 • مثل اینکه اردیبهشت هم حقوق اضافه نمیشه

  پاسخ
 • ناشناس
  1401-02-19 11:33 ب.ظ

  خداااااااااااااا

  پاسخ
 • دایانا
  1401-02-20 12:36 ق.ظ

  اگر نمی‌تونید کاری در حق بازنشستگان انجام بدین جمع کنید از ایران برین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید