فروش فوری ۳ خودرو متوقف شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، وزیر صمت سه شنبه گذشته هم زمان با عید فطر خبر از ایجاد مسیر جدید برای قرعه کشی خودرو داد.

فاطمی امین در حالی از این مسیر جدید قرعه کشی (سامانه فروش یکپارچه مستقر در وزارت صمت) رونمایی کرد و تمام خودروسازان، چه دولتی و چه خصوصی را مکلف کرد تا محصولات تولیدی خود را از این مسیر عرضه کنند که قرار بود بهمن موتور روز چهارشنبه فروش فوری سه محصول خود یعنی فیدلیتی (۵ نفره)، فیدلیتی (۷ نفره) و دیگنیتی را برگزار کند اما این خودروساز کمتر از ۴۸ ساعت تا شروع این فروش فوری آن را لغو و دلیل آن را تعطیلی روز چهارشنبه عنوان کرد. صحبت های فاطمی امین در ارتباط با مسیر جدید قرعه کشی به نوعی از دلیل لغو این طرح فروش فوری رمزگشایی کرد.

طوفان در بازار دلار /قیمت سکه به پرواز در آمد

به نظر می رسد وزارت صمت مجوز داده شده به بهمن موتور برای فروش فوری را لغو کرده است تا بهمن موتور طرح فروش فوری خود را بعد از استقرار سامانه جدید قرعه کشی از مسیر این سامانه انجام دهد. این گمانه زمانی تقویت شد که بهمن موتوری ها اعلام کردند روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه امسال یک طرح پیش فروش برای دو محصول فیدلیتی (۵ نفره) و فیدلیتی (۷ نفره) با موعد تحویل مرداد ۱۴۰۱ برگزار می کنند. این خودروساز می توانست به جای پیش فروش یاد شده همان طرح فروش فوری خود را که پیش تر برای آن برنامه ریزی کرده بود در تاریخ یاد شده برگزار کند.

فاطمی امین طی بخشنامه ای به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه‌کشی متمرکز خودرو توسط این سازمان حداکثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری فراهم شود و تمامی خودروسازها از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی آن سازمان و صرفا از طریق سامانه متمرکز قرعه‌کشی انجام دهند.

اینکه مبدا استفاده از سامانه جدید قرعه کشی ۱۸ اردیبهشت ماه تعیین شده و بهمن موتور پیش فروش خود را که از قضا اولین پیش فروش برای فیدلیتی است ۱۷ اردیبهشت ماه انجام می دهد بیش از پیش به شائبه دخالت وزارت صمت برای جلوگیری از فروش فوری این خودروساز دامن می زند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها