جهش ۳۱ میلیونی سورن پلاس در بازار + جدول

به گزارش اقتصادنیوز‌ ؛ بازار خودرو پس از ۵ روز تعطیلی امروز روند افزایش عجیب به خود گرفت و «سورن پلاس» با افزایش ۳۱ میلیونی رکوددار رشد قیمت در بازار شد.

به گفته فعالان بازار خودرو «افزایش قیمت دلار»، «کمبود برخی خودروهای در بازار » و از همه مهمتر دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت به عرضه خودرو از طریق «سامانه فروش یکپارچه مستقر در وزارت صمت» سه عاملی اصلی هستند که رشد قیمت خودرو در بازار را به همراه داشت.

فاطمی امین طی بخشنامه ای به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه‌کشی متمرکز خودرو توسط این سازمان حداکثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری فراهم شود و تمامی خودروسازها از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی آن سازمان و صرفا از طریق سامانه متمرکز قرعه‌کشی انجام دهند.

با توجه به دستورالعمل وزارت صمت فروش فوری برخی شرکت ها متوقف شده و فروش فوری این شرکت ها به بعد از استقرار سامانه جدید قرعه کشی از مسیر این سامانه انجام دهد.

براساس ارزیابی بازار افزایش قیمت امروز بیش از همه مشمول محصولات ایران خودرو بوده و سایپایی ها با رشد کمتر در بازار عرضه شدند؛ بطوریکه سایپایی امروز رشدی تنها یک میلیونی در برخی محصولات داشتند و به گفته فعالان بازار باید در انتظار افزایش قیمت در روزهای آینده بود.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو ۲۰۷ دنده ای»، «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز خانواده سمند هم افزایش قیمت داشت و هم با ثبات در بازار عرضه شدند و با این شرایط «سمند LX» در بازار امروز ۲۸۳ میلیون تومان قیمت خورد و تغییری نداشت و «سمند LX با موتورEF7 » هم با افزایش ۱۰ میلیونی ۳۳۵ میلیون تومان در بازار عرضه شد، اما «سمند سورن پلاس» امروز رکورددار رشد قیمت در بازار بود و با افزایش ۳۱ میلیونی در بازار ۳۵۰ میلیون تومانی شد. به گفته فعالان بازار خودرو کمبود عرضه در بازار موجب افزایش قیمت این خودرو شده است.

از سوی دیگر امروز«رانا پلاس» بدون تغییر ۳۳۰ میلیون قیمت خورد و تغییر قیمتی نداشت.   همچنین براساس ارزیابی های صورت گرفته «دنا معمولی» هم بدون تغییر در بازار  ۳۸۶ میلیون تومان معامله شد و «دنا پلاس توربو اتومات» نیز با افزایش ۳ میلیونی  ۵۰۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچنین ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز در میان خانواده پژو ۲۰۷ «پژو ۲۰۷ دنده ای» با افزایش ۱۰ میلیونی ۴۰۵ میلیون تومان دست به دست شد و قیمت «پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای» نیز با افزایش هفت میلیونی به ۴۱۲ میلیون تومان رسید.

ایران 17

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها