جزئیات جدید از پلنگ قائم‌شهر | پلنگ اهلی چگونه ۲ مامور پلیس را زخمی کرد و شهر را به‌هم ریخت؟

عرب گفت: هنوز اطلاعات مشخصی از اینکه این پلنگ چگونه و از کدام ناحیه و منطقه به یکی از خیابان‌های اصلی قائم شهر وارد شده یا اینکه تحت نگهداری شخصی بوده است در دست نیست.

او می‌گوید: جثه حیوان نشان از خانگی بودن آن می‌دهد ولی جسارت و دوندگی آن عجیب وغریب بود که باید با انجام آزمایش‌ها مشخص شود این حیوان خانگی است یا از طریق جنگل وارد شهر شده است.

یک قلاده پلنگ نر ساعت ۵ صبح امروز ابتدا در خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده و باعث وحشت مردم شهر شده بود که بعد از چهار ساعت جولان در خیابان‌های شهر بالاخره در یکی از باغ‌های اطراف ریل راه آهن زنده گیری شد

کورس ربیعی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پلنگ وارد یکی از خانه‌های مسکونی شد و در مسیر به دو مامور نیروی انتظامی حمله و آن‌ها را زخمی کرد.

او افزود: در حین تعقیب نیرو‌های حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی پلنگ به سمت دیگر شهر فرار کرد و برای جلوگیری از وحشت بیشتر مردم، یکی از ماموران به سمت پلنگ شلیک تا مانع از جراحت بیشتر به ماموران انتظامی شود.

بر اساس گزارش محیط زیست این پلنگ با استفاده از تفنگ دارت بیهوشی زنده گیری و برای آزمایش بیومتریک به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری منتقل شد./ باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها