جزئیات هولناک حمله پلنگ سرگردان در خیابان‌های قائم شهر | ۲ پلیس زخمی شدند + ویدئو

یک قلاده پلنگ نر ساعت ۵ صبح امروز ابتدا در خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده و باعث وحشت مردم شهر شده بود که بعد از چهار ساعت جولان در خیابان‌های شهر بالاخره در یکی از باغ‌های اطراف ریل راه آهن زنده گیری شد.

بیشتر بخوانید: جزئیات جدید از پلنگ قائم‌شهر | پلنگ اهلی چگونه ۲ مامور پلیس را زخمی کرد و شهر را به‌هم ریخت؟

ماموران انتظامی و محیط‌زیست در حال بررسی وضعیت و به دام انداختن این حیوان هستند.

نیروهای امدادی و انتظامی از شهروندان حوزه خیابان کارگر خواسته‌اند تا از منزل خارج نشوند. نیروهای انتظامی و محیط زیستی در تلاش هستند تا این پلنگ را زنده‌گیری کنند اما در حین عملیات یکی از ماموران پلیس زخمی شده است.

روابط عمومی محیط زیست مازندران ساعتی بعد اعلام کرد: پلنگ سرگردان با استفاده از تفنگ بیهوشی در یکی از باغ های اطراف راه آهن قائم شهر زمین گیر شد. این پلنگ برای انجام آزمایش ها در حال انتقال به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری است.

ساعتی پیش شاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست از تلف شدن پلنگ زنده‌گیری شده در قائم شهر خبر داد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست قائم شهر گفت: جثه پلنگی که ۲ مامور انتظامی را زخمی کرد، نشان می‌دهد این حیوان اهلی است.

عرب گفت: هنوز اطلاعات مشخصی از اینکه این پلنگ چگونه و از کدام ناحیه و منطقه به یکی از خیابان‌های اصلی قائم شهر وارد شده یا اینکه تحت نگهداری شخصی بوده است در دست نیست.

او می‌گوید: جثه حیوان نشان از خانگی بودن آن می‌دهد ولی جسارت و دوندگی آن عجیب وغریب بود که باید با انجام آزمایش‌ها مشخص شود این حیوان خانگی است یا از طریق جنگل وارد شهر شده است.

کورس ربیعی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پلنگ وارد یکی از خانه‌های مسکونی شد و در مسیر به دو مامور نیروی انتظامی حمله و آن‌ها را زخمی کرد.او افزود: در حین تعقیب نیرو‌های حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی پلنگ به سمت دیگر شهر فرار کرد و برای جلوگیری از وحشت بیشتر مردم، یکی از ماموران به سمت پلنگ شلیک تا مانع از جراحت بیشتر به ماموران انتظامی شود.

محیط زیست می گوید با توجه به اینکه در اطراف قائم شهر مکانی برای زیست این گونه حیات وحش وجود ندارد، به احتمال زیاد این حیوان خانگی بوده و از قفس رها شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها