آقای رئیس جمهور جدید! من حتی اگر در انتخابات،شرکت نکرده باشم حق دارم اینها را از شما بخواهم

من نه پزشک‌ام نه سیاست‌مدار. من شهروندی هستم که در انتخابات شرکت کرده‌باشم یا نکرده‌باشم، عجالتاً جزء عائله‌ی شمایم، و تا سالم نباشم و از دردِ بیماری رها نگردم و دارویم را به موقع و با قیمت مناسب و از مجاری متعارف، یعنی داروخانه‌ی پروانه‌دار تهیه نکنم، برایم نه نهاده‌ی دامی معنی می‌دهد و نه ننهاده‌ی شامی!

مرا و میلیون‌ها هموطنم را از معضلی به نام کمبود و نایابی و گرانی نجومی دارو و قاچاق آن، و از دست بازیگران با جانمان برهانید.

آقای رئیس!

من نه از اف‌ای‌تی‌اف سر در می‌آورم، و نه به خود اجازه می‌دهم که از صورتجلسات مجمع تشخیص مصلحت پرس‌وجو کنم- که اگر این اجازه و عرضه را داشتم، در پایان ششمین دهه‌ی عمرم لااقل مصالح شخصی‌ام را تشخیص داده‌بودم-؛ خب! حالا که من فقط یک شهروندی هستم که هر چهارسال یک‌بار تکلیف حماسه‌سازی دارم، مرا و هم‌قطاران مرا در این‌ کشور، یک بار و برای همیشه، از معضل دارو و آمپول و نخ بخیه و سرم تقویتی و داروهای خاص تک‌نسخه‌ای نجات دهید!- از واکسن نمی‌گویم؛ که از بس گفته‌اند، دیگر لوث شده‌است-.

آیا در دوران صدارت شما می‌توانم با چشم غیر اشکبار از کنار بیمارستان‌های دولتی عبور کنم و از این پس دست‌نوشته‌های فروش کلیه و قرنیه‌ی چشم هموطنانم را نبینم؟ آیا می‌توانم بساط آن زیرپله‌دار ناصرخسرو را- که نایاب‌ترین داروها را به سرسام‌آورترین قیمت‌ها در برابر التماسِ خریداران می‌فروشد- جمع‌شده ببینم و گلوگاه‌های قاچاق این داروها را از مبادی پخش به راسته‌ی شمس‌العماره مسدود بیابم؟ و با خیال راحت- همان راحتی و فرزی، که به دست فرزندان بزرگان می‌رسد- آمپول ضد افسردگیِ مرغوب و مؤثر خارجی را برای مراجعانم- و البته با تجویز روان‌پزشک- توصیه کنم؟

23302

سیاسی

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی