فیلم اصغر فرهادی در فهرست ۱۰ فیلم امسال کن که نباید از دست داد

در این فهرست فیلم‌های درجه یکی از چهره‌هایی چون اصغر فرهادی، وس اندرسون، تیموتی شالامه، آدام درایور، فرانسیس مک‌دورماند، بیل موری و پل ورهوفن جای دارند.

در کنار فیلم جدید فرهادی، یعنی «قهرمان» که جزییاتی از داستان آن ارایه نشده؛ دیگر فیلم هایی که به این فهرست راه یافته‌اند عبارتند از:

«آنت» ساخته لئو کاراکس با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار در نقش یک زوج که فیلم افتتاحیه امسال جشنواره کن هم هست.

«بندتا» ساخته پل ورهوفن داستانی از قرن هفدهم با بازی ویرژینی افیرا و لمبرت ویلسون.

«جزیره برگمان» ساخته میا هنسن-لاو با بازی تیم راث و ویکی کریپس درباره چند فیلمساز آمریکایی که در طول تابستان برای الهام گرفتن و نوشتن فیلمنامه‌های فیلم های آینده خود به یک جزیره دور افتاده سوئد سفر می‌کنند.

«محفظه شماره ۶» ساخته یوهو کاسمانن کارگردانی فنلاندی که فیلمی اقتباسی درباره سفر زنی به مسکو در روزهای پایانی جمهوری شوروی است.

«همه چیز خوب پیش رفت» ساخته فرانسوا اوزون درباره مردی ۸۵ ساله پس از سکته مغزی که از دخترش می‌خواهد به زندگی او خاتمه دهد.

«گزارش فرانسوی» ساخته وس اندرسون با بازی تیموتی شالامه، بنیسیو دل تورو، تیلدا سوینتون، فرانسیس مک دورماند و بیل موری که با الهام از زندگی واقعی کارکنان مجله نیویورکر ساخته شده است.

«مموریا» ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول کارگردان تایلندی برنده نخل طلای سال ۲۰۱۰ برای «عمو برونمی که می‌تواند زندگی‌های قبلی‌اش را به یاد بیاورد» با بازی تیلدا سوینتون در نقش زنی که به کلمبیا سفر می‌کند تا ریشه یک صدای عجیب را پیدا کند.

«نیترام» به کارگردانی جاستین کرزل درباره کشتار سال ۱۹۹۶ در تاسمانیا و اصلاح قانون استفاده از اسلحه در این سرزمین.

«موشک سرخ» ساخته شین بیکر کارگردان مستقل درباره بازیگری که به شهر کوچک زادگاهش در تگزاس برمی‌گردد.

هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی