کارگاه سه روزه فیلمسازی با والتر مرچ و تقی امیرانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این کارگاه سه روزه که به همت مدرسه فیلم ماجرا به صورت آنلاین و با ترجمه همزمان فارسی در روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیرماه برگزار می‌شود تقی امیرانی از تجربه به‌عنوان مستندساز در ساخت مستند کودتای ۵۳ و والتر مرچ از رابطه‌ی تدوین و داستان‌گویی در سینما با علاقه‌مندان به سینما صحبت می‌کنند.

والتر مرچ یکی از برجسته‌ترین تدوین‌گران و طراحان صدا در تاریخ سینمای هالیوود است که تدوین فیلم‌های درخشانی چون پدرخوانده، سبکی تحمل‌ناپذیر هستی، اینک آخرالزمان، مکالمه و نشانی از شر را در کارنامه‌ی خود دارد. 

او دو بار بابت صداگذاری و میکس صدای فیلم اینک آخرالزمان و بیمار انگلیسی، جایزه‌ی اسکار بهترین «صداگذاری و میکس صدا» را دریافت کرد.

مرچ همچنین در سال ۱۹۹۶، برای تدوینِ فیلمِ بیمار انگلیسی، برنده جایزه اسکار بهترین تدوین و جایزه بفتای بهترین تدوین شد.

 تقی امیرانی، فیزیکدان و فیلمساز ایرانی ساکن بریتانیاست که کارگردانی مستند تحسین‌شده«کودتای ۵۳» را به‌عهده داشته است. او ابتدا در دانشگاه ناتینگهام فیزیک خوانده و سپس فوق‌ لیسانس خود را از دانشگاه بریستول دریافت‌ کرده‌است. امیرانی پیش از این فیلم، دو مستند دیگر به نام‌های The Dispossessed و Red Lines and Deadlines را نیز در کارنامه خود دارد. او همچنین عضو هیأت داوران جشنواره اِمی و جشنواره بین‌المللی فیلم مستند شفیلد نیز بوده ‌است.

۵۸۵۸

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار