ایده‌های قابل تجاری‌سازی در حوزه صنعت چسب فراخوانده شدند

این ستاد روز چهارشنبه اعلام کرد: برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) با همکاری یکی از شرکت‌های فناور، چالشی برای ارایه ایده و  محصولات فناورانه مرتبط با صنعت چسب برگزار می کند و علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا ۱۵ مردادماه، طرح مفهومی خود را مدون و سپس از طریق سامانه اینوتن به‌صورت آنلاین ثبت کنند.

بر این اساس در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش می شوند.

برگزیدگان مرحله نخست، سه ماه فرصت دارند تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌”نمونه آزمایشگاهی” محصول خود را مطابق با طرح اولیه ارائه دهند و در پایان این مرحله (دوم) جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌ کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

با توجه به روند رو به رشد صنعت چسب در دنیا و پیشرفت‌­­های چشمگیر آن،  برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن)  با همکاری این شرکت چالشی در این راستا برگزار می‌­شود که این چالش، فراخوانی برای ارائه ایده و محصولات فناورانه مرتبط با صنعت چسب توسط شرکت‌های فناور، گروه‌های پژوهشی، اعضای هیئت علمی‌دانشگاه‌ها و دانشجویان است تا با حمایت­‌های مختلف بتوانند طرح‌های خود را به بازار عرضه کنند.

توجیه‌پذیری از لحاظ اقتصادی،  تناسب با صنعت ایران،  قابلیت صنعتی شدن (تولید انبوه)،  دارابودن بازار مناسب (داخلی و صادرات) از جمله اهداف برگزاری این چالش است.

راهکارها و طرح‌های ارائه شده از سوی تیم‌ها باید کاملاً شفاف و روشن و گزارش‌ها و آنالیزهای ارایه شده باید از مراجع معتبر و براساس استانداردهای مورد قبول به‌دست آمده باشند،  علاوه بر آن نیاز است تا تفسیر و شرح نتایج براساس اصول علمی‌ و بر پایه مستندات انجام شود و در صورت نیاز و تشخیص تمامی مراحل انجام کار قابل بازدید و ارزیابی باشد.

طرح‌هایی که در آنها از روش‌­های پرهزینه و بدون توجیه اقتصادی به کار رفته باشند، قابل قبول نیست.  قابلیت تجاری­‌سازی و تولید انبوه و دارا بودن نمونه اولیه از دیگر شروط طرح‌های ارسالی در این چالش است.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی