برخی تصمیم‌گیری‌ها به رشته‌های علوم پایه آسیب وارد کرد

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، علی خاکی صدیق روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کنکور سال ۱۴۰۰ در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی عوامل و سیاست‌ ها منجر به افزایش تعداد داوطلبان کنکور در رشته علوم تجربی شد و این سیاست‌ ها فقط مختص وزارت علوم نیست.

وی افزود: سیاست‌ های سایر دستگاه‌ ها و ارگان‌ ها نیز در بروز و ظهور این وضعیت تاثیر گذار است؛ از سوی دیگر، این تصمیم ها و سیاست‌ ها به رشته‌ های علوم پایه آسیب وارد کرد و داوطلبان کمتر به سمت این رشته‌ ها می روند.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد:روند فعلی از ۲۰ سال گذشته در کشور آغاز شد ولی در چند سال اخیر، گرایش به سمت رشته‌ های علوم تجربی افزایش یافت؛ البته وضعیت در رشته‌های مهندسی و فنی هم  این شرایط را دارد.

خاکی صدیق درباره مهاجرت دانشجویان به کشورهای خارجی هم تاکید کرد: معضل مهاجرت دانشجویان بیشتر به خاطر اشتغال است اما اشتغال تنها یک عامل آن است.

این مسوول وزارت علوم ادامه داد: این وزارتخانه کارگروهی برای رسیدگی به وضعیت علوم پایه تشکیل داد؛ این روند باید بررسی شود تا ببینیم برای حل معضل علوم پایه چه کاری باید انجام دهیم. وضعیت به وجود آمده ناشی از عرضه و تقاضا است و دانش آموز از دوران مدرسه به این سمت سوق داده می‌شود.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی