تابستان داغ اروپا

زاوش محمدی: مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ با تمام جذابیت و شگفتی هایش به پایان رسید و تیم ها حریفان خود را برای مرحله بعد شناختند. فرانسه قهرمان جهان، پرتغال قهرمان دوره قبل، آلمان، کرواسی و هلند حذف شده های بزرگ جام بودند که کمتر کسی پیش بینی می کرد که از بین فرانسه، سوئیس، هلند و جمهوری چک، خروس‌ها و لاله های نارنجی به خانه برگردند اما یکی از زیبایی های فوتبال به این است که هیچ زمانی نمی توان آن را پیش بینی کرد. حال با پایان یافتن مرحله یک هشتم نهایی نگاهی به بازی های مرحله یک چهارم نهایی انداخته ایم.

 سوئیس – اسپانیا

سوئیسی ها شاید در جهان به شکلات و پنیرهایشان معروف باشند اما با فوتبالی که در یورو ۲۰۲۰ مقابل فرانسه بازی کردند دوباره خود را سر زبانها انداختند. شاید خوش‌بین‌ترین هوادار سوئیسی هم تصور می کرد وقتی تیم شان تا دقیقه ۸۰ با نتیجه ۳-۱ از رقیب عقب است، بتوانند در ۱۰ دقیقه کامبک بزنند و در ضربات پنالتی قهرمان جهان را ناکام بگذارند. اما بچه های کوه آلپ نشان دادند فوتبال بازی لحظه ها است و حالا منتظر اسپانیا هستند.

ماتادورها جام را با دو تساوی ۰-۰ و ۱-۱ مقابل سوئد و لهستان آغاز کردند و بالاخره در بازی آخر مقابل اسلواکی موفق شدند طعم ۳ امتیاز را بچشند و به عنوان تیم دوم بعد از سوئد راهی مرحله بعدی شوند. اسپانیا در مرحله یک هشتم نهایی هم مقابل کرواسی قرار گرفتند و بازی این دو تیم هم یکی از جذاب ترین بازی های یورو ۲۰۲۰ بود. جایی که لاروخا (لقب اسپانیا) تا دقیقه ۸۵ با نتیجه ۳-۱ از حریف پیش بود اما به یکباره اورسیچ و پاسالیچ موفق شدند دو گل برای کروات‌ها به ثمر برسانند تا بازی به وقت اضافه برود. اما در وقت اضافه دوباره ورق برگشت و این سفیدپوشان اسپانیا بودند که توانستند دو بار دیگر دروازه کرواسی را باز کنند تا با نتیجه ۵-۳ راهی مرحله بعد شوند. 

حالا تقابل اسپانیا و سوئیس که هر دو تیم بازی های مرحله قبل خود را پرگل پشت سر گذاشتند می تواند یکی از دیدنی ترین بازی های یورو را رقم بزند.

تابستان اروپا داغ‌تر شد

بلژیک – ایتالیا

یکی دیگر از حساس ترین بازی های یورو در مرحله یک چهارم نهایی بین ایتالیا و بلژیک برگزار می شوند. بسیاری از کارشناسان معتقدند برنده این دیدار می تواند قهرمان یورو شود. ایتالیا با مانچینی عملکرد فوق العاده ای را از خود بجای گذاشته و لاجوردی پوشان موفق شدند در ۳۱ بازی اخیر بدون شکست از زمین مسابقه خارج شوند. ایتالیای مانچینی با ایتالیایی که سالهای سال به فوتبال تدافعی مشهور بود، فاصله دارد و آنها نشان دادند آتزوری هم می تواند تهاجمی بازی کند. ایتالیا در گروه A مسابقات با ترکیه، ولز و سوئیس همگروه بود که با امتیاز کامل و بدون گل خورده راهی مرحله بعد شدند. ایتالیا در یک هشتم نهایی مقابل اتریش قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۲-۱ این تیم را شکست دهد تا حریف بلژیک شود.

از طرفی دیگر بلژیک که نسل فوق العاده ای را تجربه می کند، با دانمارک، فنلاند و روسیه همگروه بود که در همان بازی اول و با برد ۳-۰ مقابل روسیه، خط و نشانی برای دیگر رقبا کشید. شیاطین سرخ اروپا با روبرتو مارتینز سه برد در مرحله گروهی به دست آوردند و در مرحله بعد هم کریس رونالدو و یارانش را شکست دادند تا مقابل لاجرودی پوشان قرار بگیرند. کارشناسان بلژیک را یکی از شانس های اصلی قهرمانی می دانند و باید دید ادن هازارد، لوکاکو و کوین دیبروینه می توانند تاریخ ساز شوند یا خیر.

تابستان اروپا داغ‌تر شد

جمهوری چک – دانمارک

پس از پایان مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ و مشخص شدن تیم های صعود کننده، کمتر کسی تصور می کرد دو تیم جمهوری چک و دانمارک راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. دانمارک که در همان شروع بازی ها و پس از اتفاقی که برای کریستین اریسکن رخ داد، وارد شوک عظیمی شد، در مرحله گروهی با کسب ۳ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فنلاند و روسیه راهی مرحله بعدی شد. شاگردان کاسپر هیولماند در مرحله یک هشتم نهایی مقابل تیم ملی ولز قرار گرفتند که بسیاری قرعه دانمارک را برای آنها ساده می دانستند اما این یاران اریکسن بودند که با یک بازی زیبا و منطقی توانستند ولز را به چهار میخ بکشند و راهی مرحله بعدی شوند.

جمهوری چک هم در گروه D رقابت ها با انگلیس، کرواسی و اسکاتلند همگروه بود که آنها با ۴ امتیاز و به عنوان یکی از بهترین تیم های سوم راهی مرحله بعدی رقابت ها شدند. آنها اسکاتلند را شکست دادند، مقابل کرواسی به تساوی رسیدند و همچنین در بازی مقابل انگلیس شکست خوردند تا در مرحله بعد با هلند «دی‌بوئر» روبرو شوند. چکی ها در بازی مقابل هلند همه را غافلگیر کردند و با یک بازی زیبا توانستند با نتیجه ۲-۰ لاله های نارنجی را شکست دهند و راهی مرحله بعدی شوند.

انگلیس – اوکراین

تیم ملی انگلیس بالاخره پس از سالها موفق شد در یک تورنمنت رسمی آلمان را شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. سه شیرها در مرحله گروهی در با کرواسی، جمهوری چک و اسکاتلند همگروه بودند که با ۷ امتیاز و به عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی شدند. پس از مشخص شدن سرنوشت گروه مرگ و تقابل آنها با ژرمن‌ها، بسیاری بر این عقیده بودند طبق روال سالهای اخیر این آلمانها هستند که پیروز از زمین بازی بیرون می آیند اما شاگردان ساوتگیت با یک بازی زیبا و حساب شده توانستند آلمان ها در لندن زمین گیر کنند و راهی مرحله بعدی شوند.  

اوکراین و سوئد دیگر بازی مرحله یک هشتم نهایی را برگزار کردند که دو تیم در پایان 90 دقیقه به تساوی 1-1 رسیدند اما این اوکراین بود که با گل دقیقه 120 موفق شد راهی مرحله بعد و حریف انگلیس در یک چهارم نهایی شود.

تابستان اروپا داغ‌تر شد

بیشتر بخوانید:

برخورد گرم کی‌روش با ستاره فوتسال ایران/عکس

روزی که سرنوشت عابدزاده تغییر کرد/عکس

شوخی جالب با کریس رونالدو با یک ویدئوی خنده‌دار

۲۵۶ ۲۵۱

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی