آیین نامه شورای قرآن و عترت استانی دانشگاه آزاد ابلاغ شد

به گزارش روز سه شنبه  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،  علی سروری مجد  رییس  مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی، با تشریح آیین‌نامه شورای  قرآن و عترت استانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به جایگاه مهم و راهبردی آموزه های قرآن کریم و عترت پیامبر اسلام (ص) در توسعه فرهنگ اسلامی و ضرورت هماهنگ سازی و سامان‌دهی فعالیت های قرآنی واحدها و مراکز دانشگاهی، شورای قرآن و عترت استان ها تشکیل و فعالیت می کنند.

وی افزود: هدف از تشکیل و فعالیت شورای  قرآن و عترت استانی دانشگاه آزاد اسلامی، فراهم آوردن زمینۀ رشد و توسعه فرهنگ قرآن و عترت در دانشگاه، ایجاد انگیزه در علاقه مندان و مشارکت حداکثری دانشگاهیان در فعالیت های مرتبط با قرآن و عترت، هماهنگی و وحدت رویه میان کانون های قرآن و عترت واحدها و مراکز استان و گسترش فعالیت ها و هم افزایی در برگزاری فعالیت های قرآنی به ویژه  مسابقات، جشنواره ها، نمایشگاه ها، همایش ها، کارگاه های آموزشی و … است.

رییس  مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: براساس این آیین‌نامه،  شورای قرآن و عترت استان زیر نظر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه (اداره فعالیت های قرآن و عترت) در راستای تحقق اهداف و وظایف محوله فعالیت می کند.  

سروری مجد خاطرنشان کرد:همچنین اعضای شورا از رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان به عنوان رئیس شورای قرآن و عترت استان و دبیر هیات امنا به عنوان قائم مقام شورا، نماینده نهاد مرکز (اداره فعالیت های قرآن و عترت) به عنوان عضو ناظر و مسئولان کانون های قرآن و عترت واحدها و مراکز سما (هر واحد یک نماینده) تشکیل می شود.

وی ادامه داد: آیین‌نامه شورای  قرآن و عترت استانی دانشگاه آزاد اسلامی که به تفصیل در اختیار واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته، به موارد دیگری از جمله نحوه انتخاب اعضا، وظایف رئیس یا قائم مقام شورا، وظایف دبیر شورا و… اشاره کرده است.

سروری افزود: امیدوارم با همکاری و همدلی جهت اجرایی شدن آیین‌نامه شورای  قرآن و عترت استانی دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد فعالیت های قرآنی بیشتری در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی