آغاز نخستین کنکور سراسری ایران در قرن ۱۴۰۰، فردا ۸ صبح

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، تابستان برای کنکوری ها همیشه رنگ و بوی استرس و آزمون دارد، آزمونی نفس گیر که البته چند سالی است به لطف بی آزمون شدن ۸۵ درصد رشته ها از بار اضطرابش کاسته شده است اما همچنان رقابت بر سر ۱۵ درصد رشته ها و ظرفیت ها، کنکور را در تیرماه رقم می زند.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ هم از صبح فردا چهارشنبه ۹ تیرماه در سه هزار و ۵۲۲ حوزه و ۴۱۴ شهرستان کشور و ۱۱ کشور خارجی آغاز می شود و به علت شیوع ویروس کرونا در چهار روز متمادی و تا شنبه ۱۲ تیرماه ادامه دارد.

داوطلبان گروه آزمایشی هنر با تعداد ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ نفر از فردا چهارشنبه چراغ نخستین آزمون سراسری را روشن می کنند و داوطلبان گروه زبان های خارجی در روز شنبه ۱۲ تیرماه فرایند چهار روزه آزمون را به پایان می رسانند.

به گزارش ایرنا، آزمون سراسری ۱۴۰۰ فقط با یک تفاوت نسبت به سال گذشته برگزار می شود و آن یک تفاوت هم در اختصاص ندادن سوال های جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم است که این موضوع از سال ۹۸ به آنها اعلام شده بود.

این آزمون ۸۶ داوطلب کرونایی دارند که داوطلبان ساکن در تهران باید به بیمارستان طالقانی برای شرکت در آزمون مراجعه کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب دارد که در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی هر سال با هم رقابت می کنند.

شیوع ویروس کرونا از سال گذشته باعث شد که آزمون سراسری با رعایت سخت ترین پروتکل های بهداشتی برگزار شود و طبق گزارش سال گذشته وزارت بهداشت هیچ داوطلبی به دلیل شرکت در آزمون سراسری به ویروس کرونا مبتلا نشد.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی