۴۸ حوزه آزمون کنکور سراسری در آموزش و پرورش استان همدان آماده شد

«محمد پورداود» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه دومین کنکور سراسری در شرایط کرونا در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: توزیع کارت ورود به جلسه این آزمون از روز ۶ تیر ماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا به‌ منظور تامین زیرساخت‌های برگزاری کنکور امسال و تامین سلامت شرکت کنندگان در بزرگترین آزمون کشور، نشست‌های تخصصی با مدیران و عوامل اجرایی کنکور در حوزه آموزش و پرورش استان همدان برگزار شده است.

پورداود تصریح کرد: خانواده‌ها و داوطلبان کنکور سراسری بدون نگرانی و با آرامش کامل می‌توانند در محل برگزاری این آزمون حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: کنکور سراسری ۱۴۰۰ مانند آزمون سال گذشته با رعایت همه شبوه نامه های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می شود و فاصله گذاری اجتماعی بین هر صندلی داوطلبان، ۱۸۰ سانتیمتر اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خاطر نشان کرد: در حوزه های کنکور سراسری آموزش و پرورش استان همدان چهار هزار و ۹۳۶ داوطلب شرکت می کنند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۹۶ داوطلب دختر و ۲ هزار و ۳۴۰ داوطلب پسر است.

وی افزود: از این تعداد سه هزار و ۶۸۹ داوطلب در حوزه های برگزاری آزمون شهرستان همدان، ۴۵۴ نفر در شهرستان درگزین، ۳۸۶ نفر در شهرستان فامنین و  ۴۰۷ نفر در منطقه خزل حضور خواهند داشت.

پورداود عنوان کرد: ۲۷ حوزه در همدان، هفت حوزه در شهرستان فامنین، هفت حوزه در شهرستان درگزین و ۷ حوزه در منطقه خزل به این آزمون اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: مراقبان سلامت در همه حوزه های کنکور سراسری آموزش و پرورش همدان مستقر هستند و حوزه ها به ماسک و مواد ضدعفونی نیز تجهیز شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: کنکور گروه آزمایشی هنر روز چهارشنبه ۹ تیر ماه، ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی روز پنجشنبه ۱۰ تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی روز جمعه ۱۱ تیر ماه و گروه آزمایشی زبان های خارجی روز شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار می شود.

پورداود تاکید کرد: خانواده‌ها در محل برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی خود و دیگران تجمع نکنند.

حدود ۱۲ هزار نفر در کنکور سراسری ۱۴۰۰ استان همدان شرکت می کنند.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی