لاریجانی می گوید اگر مشکلی دارم به مردم اعلام کنید، حتی اگر آبرویم برود

بهروز نعمتی، نماینده ادوار مجلس، در رابطه با تصمیمات اخیر مجلس درمورد محدودیت های فضای مجازی اظهار کرد: دوستان طی جلساتی که داشتیم مسائلی را مطرح کردند و درخواست داشتند که به دنبال پیام رسان های داخلی باشیم من مخالف پیام رسان داخلی نیستم ولی اینکه سهمیه بندی، درجه بندی و رتبه بندی کنیم را نمی توانم متوجه بشم ما چگونه می خواهیم اینترنت را رتبه بندی کنیم؟ اینکه به چه کسانی اینترنت بدهیم و به چه کسانی اینترنت ندهیم؟ آیا این محدودیت سازی است یا نه؟! آیا ما می توانیم به کسی بگوییم که لیاقت تو این است که ۵ مگ اینترنت به تو بدهیم و دیگری ۷ مگ و دیگری هیچ و این براساس قانون اساسی ما تبعیض است.

او افزود: موضوعات مختلفی متعاقب این مساله است و من فکر می کنم با توجه به اینکه دولت جدید بر سر کار می آید نباید برای این دولت جدید حاشیه ساخت، چون دولت باید به فکر وعده هایش باشد و به دنبال این باشد که بحث های موجود در جامعه و گله مندی ها را حل کند و همه این موارد از دولت، وقت می برد دولت باید خود را صرف این موضوعات بکند. در این فاصله این مساله حاشیه ایجاد می کند.

نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: من فکر نمی کنم که این مساله به این زودی ها به تصویب برسد چون با توجه به فضایی که وجود دارد کمیسیون های تخصصی باید نظر بدهند و بعد به صحن بیاید و باید دید آیا شورای نگهبان این مساله را خلاف شرع و قوانین بالا دستی می داند یا نه؟!

او تاکید کرد: کلیت این است که ما نمی توانیم محدودیت ایجاد کنیم. محدودیت ها همیشه به گونه دیگری رفع شده است مگر ما در بحث توییتر و تلگرام همین کار را انجام ندادیم؟! ولی عده ای با فیلتر شکن برای خود کاسبی درست کردند. به نظر من این محدودیت ها نمی تواند اثر بخش باشد. در مقابل اینترنت ماهواره ای چه باید کرد؟!

این نماینده ادوار مجلس اذعان کرد: موضوع انقدر با اهمیت نیست که طرح ها و لوایحی که در مجلس خاک می خورد را رها کنیم و به آن بپردازیم. دوستان می گویند ما به دنبال این هستیم که از تکنولوژی های نوین به نفع کشور استفاده کنیم ولی این معنی ندارد.

نعمتی در رابطه با سنگ اندازی های برخی نمایندگان در راه به ثمر رسیدن مذاکرات وین گفت: روحانی باید قبل از هر تصمیمی نظر کارشناسان را بگیرد. امروز مذاکرات در حال انجام است و من به جای آقای روحانی باشم اگر همین امروز موافقت را گرفتم آن را به مجلس می برم و حتی تا فردا صبر نمی کنم. مجلس باید در این کار شریک باشد و دخالت کند و نظرات خود را بدهد و این بهتر است. این افراد اگر مخالف هستند باید مخالفت خود را در مجلس نشان بدهند چرا باید کاری کنیم که بعدها افرادی کارشکنی کنند و نظر مخالف بدهند این به نفع آقای روحانی و مذاکرات است.

او تاکید کرد: برجام تصمیم نظام بود و انجام شد، آن زمان هم همه موافق نبودند این مورد هم اگر تصمیم نظام باشد که هست مجلس نیز همراه خواهد شد.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اظهارات اخیر لاریجانی در مورد رد صلاحیت خود ادامه داد: کسی که می خواهد رییس جمهور باشد اگر مشکلی دارد باید به مردم توضیح داده شود و مردم بدانند. آقای لاریجانی چندین بار گفته است که من هر مشکلی دارم بیان کنید؛ اگر دوستان مشکلی در آقای لاریجانی دیدند بیان کنند ولی وقتی ما را رد صلاحیت کردند هیچ حرفی به ما زده نشد تا دقیقه نود به ما گفته شده بود که تایید صلاحیت می شویم ولی بعد به ما گفته شد که جلسه تشکیل نشده است و این مشخص می کند، دوستان نمی خواهند با واقعیت ها روبرو شوند.

او در انتها گفت: بیانات مقام معظم رهبری کاملا روشن است گفتند ظلم شده و بروید جبران کنید ولی جبران نکردند. امروز آقای لاریجانی مدعی است و می گوید از طرف من، مشکلم را به مردم اعلام کنید. می گویند من راضی هستم اگر مشکلی دارم که باعث آبروریزی من می شود شما این کار را انجام بدهید من راضی هستم. 

2727

سیاسی

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی