عسگرپور: از نظر هنری، سطح بالا هستیم و در حوزه ساختاری، عقب مانده

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کلاب هاوس خبرآنلاین، شامگاه یکشنبه ۶ تیر، از ساعت ۲۱ تا ۳۰ دقیقه بامداد، با طرح این پرسش که «چرا سلبریتی‌ها با سیاست قهر کردند؟»، به مدت سه ساعت و نیم، میزبان چهره‌‍‌های رسانه‌ای، سیاسی، فرهنگی و هنری بود.

محمدمهدی عسگرپور، کارگردان سینما، یکی از مهمانان این نشست بود که در سخنانی گفت: «در کشوری زندگی می‌کنیم که در برخی هنرها، به بالاترین سطوح و جایگاه و مقام خوبی رسیده‌ایم. اما در حوزه ساختارها، خیلی عقب‌مانده هستیم . برخی نهادها، به مجموعه فعالیت‌های صنفی در حوزه هنر، نگاهی غیرواقعی و منفی دارند.»

او افزود: «تا وقتی احزاب نتوانند به شکل طبیعی فعالیت کنند، با معجونی عجیب مواجه هستیم. رفتار سینوسی که در طول این سال‌ها تجربه کرده‌ایم، خطرناک است.»

عسگرپور، با اشاره به دور شدن چهره‌های هنری از فعالیت‌های سیاسی، ادامه داد: «عیب‌یابی در کار هنرمندان کار اشتباهی است. سالهاست خیلی از هنرمندان، بدون آمدن نام‌شان، در حال انجام فعالیت‌های اجتماعی هستند.»

او در پاسخ به پرسشی درباره درخواست‌های سیاسی حاکمیت در دوران مدیریتش در خانه سینما، توضیح داد: «درخواست از حضور هنرمندان در عرصه سیاست، به شکل مستقیم رخ نمی‌داد، مثلا از دفتر یک رئیس‌جمهور به ما زنگ می‌زدند تا در اردوی راهیان نور در غرب کشور، به صورت وی آی پی، حاضر شویم؛ درخواست‌ها گاهی به این شکل رخ می‌داد. گاهی هم در دیدار یک وزیر با برخی از هنرمندان، درخواست‌هایی مطرح می‌شد.»

۵۷۵۷

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی