پرگل‌ترین بازی یورو 2020 به سود شاگردان انریکه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در نخستین بازی از شب سوم رقابت‌های مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020، امشب (دوشنبه) تیم‌های فوتبال کرواسی و اسپانیا در استادیوم پارکن شهر کپنهاگ دانمارک، پنجمین بازی این مرحله از رقابت‌ها را برگزار کردند که این بازی با پیروزی 5 بر 3 اسپانیایی‌ها در وقت‌های اضافه خاتمه یافت. پدری در دقیقه 20 (گل به خودی)،اورشیچ در دقیقه و پاشالیچ در دقیقه 2+90 85 برای کرواسی و پابلو سارابیا در دقیقه 38، سزار آسپیلیکوئتا در دقیقه 57، فران تورس در دقیقه 77 ، آلوارو موراتا در دقیقه 100 و میکل اویارسابال در دقیقه 103 برای اسپانیا گلزنی کردند.

بازی با برتری نسبتی و سلطه اسپانیایی‌ها آغاز شد و این تیم توپ و میدان را در اختیار داشت اما این وضعیت تنها تا دقیقه 20 ادامه داشت تا اشتباه مهلک اونای سیمون دروازه‌بان ماتادورها در دریافت یک پاس رو به عقب از پدری از میانه میدان باعث اضافه شدن یک گل به خودی دیگر به فهرست گل‌به‌خودی‌های پرتعداد جام شانزدهم شد.

اسپانیا پس از این گل برای مدتی روحیه‌اش را از دست داد و بالعکس کرواسی برخلاف ابتدای بازی، برای هجومی بازی کردن دل و جرأت بیشتری پیدا کرد. در دقیقه 38 اما امید به اردوی شاگردان لوئیس انریکه برگشت و پابلو سارابیا در ریباند شوت گایا گل تساوی را برای ماتادورها به ثمر رساند تا دو تیم مساوی به رختکن بروند.

اسپانیا در نیمه دوم برتری‌اش را ادامه داد و کرواسی که عملاً هیچ حرفی برای گفتن نداشت را کاملاً تحت سلطه گرفته و در نیمه زمین خودش محبوس کرده بود. ماتادورها مزد برتری خود را هم خیلی زود گرفتند و در دقیقه 57 با ضربه سر دفاع راست پیش تاخته خود سزار آسپیلیکوئتا از روی ارسال فران تورس برای اولین بار پیش افتاد. 20 دقیقه بعد فران تورس در نقش زننده گل ظاهر شد و این بار با پاس عمقی زیبای پائو تورس با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و با عبور دادن توپ از بین پاهای او اختلاف را به دو گل افزایش داد. پس از این گل کروات‌ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نمی‌دیدند، بر حملات خود افزودند و در دقیقه 85 روی حرکت کاپیتان‌شان لوکا مودریچ و پاس عرضی او در دهانه دروازه توسط اورسیچ توپ را از خط دروازه اسپانیا عبور داد. این توپ اگرچه به تور دروازه نرسید اما تکنولوژی خط دروازه گل شدنش را تأیید کرد. شاگردان زلاتکو دالیچ با زدن این گل روحیه گرفتند و به حملات‌ پرتعداد خود ادامه دادند ودر نهایت موفق شدند گل تساوی را در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده توسط پاشالیچ به ثمر برسانند تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در وقت‌های اضافه کرواسی که از بازگشت به بازی روحیه گرفته بود خیلی زود دو موقعیت بسیار جدی روی دروازه اسپانیا خلق کرد که یکی از آنها از بالای دروازه بیرون رفت و دیگری توسط اونای سیمون مهار شد. اسپانیا اما قدر موقعیت‌هایی که به دست آورد را دانست و آلوارو موراتا بازیکنی که از ابتدا مسابقه ناامید کننده ظاهر شده بود با یک مهار سینه تماشایی و شوتی غیرقابل مهار از سمت چپ محوطه جریمه حریف چهارمین گل ماتادورها را به ثمر رساند. تنها سه دقیقه بعد میکل اویارسابال یکی از بازیکنان تعویضی اسپانیا اختلاف را به دو گل افزایش داد. در نهایت بازی با برتری 5 بر 3 اسپانیا در پرگل‌ترین بازی جام شانزدهم خاتمه یافت.

به این ترتیب اسپانیا پس از دانمارک، ایتالیا، جمهوری چک و بلژیک به پنجمین تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لقب گرفت، مرحله‌ای که در آن باید به مصاف برنده دیدار تیم‌های امشب فرانسه و سوئیس برود.

258 41

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی