۶۷۴ هزار داوطلب کنکور سراسری کارت‌های ورود به جلسه خود را دریافت کردند

فاطمه زرین آمیزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، از دریافت ۶۷۴ هزار کارت ورود به جلسه توسط کنکوری ها خبر داد و گفت: مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تا روز جمعه ۱۱ تیرماه در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ادامه دارد.

کارت ورود به جلسه آزمون سراسری ۱۴۰۰ برای یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ نفر آماده شده است؛ همچنین تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ نفر داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ نفر داوطلب مرد در این آزمون ثبت نام کرده اند که از روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه در سه هزار و ۵۲۲ حوزه و ۴۱۴ شهرستان به رقابت می پردازند.

بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور گروه آزمایشی هنر روز چهارشنبه ۹ تیر ماه، ۲ گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی روز پنجشنبه ۱۰ تیر ماه، گروه آزمایشی علوم تجربی روز جمعه ۱۱ تیر ماه و گروه آزمایشی زبان های خارجی روز شنبه ۱۲ تیر ماه برگزار می شود.

آزمون سراسری در شهرهای قرمز با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی برگزار می شود؛ علاوه بر این به شهرهای قرمز اعلام شد که در داخل این شهرها، حوزه برگزاری آزمون برای کاهش رفت و آمد داوطلبان و جلوگیری از خروج آنها از شهر محل سکونت داوطلب در نظر گرفته شود.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ مانند آزمون سال گذشته با رعایت همه پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می شود و فاصله گذاری اجتماعی بین هر صندلی داوطلبان، ۱۸۰ سانتیمتر اعلام شده است.

بر اساس اعلام پیشین زرین آمیزی، سهمیه ها در کنکور ۱۴۰۰ بدون تغییر می ماند و امسال آزمون مجزایی برای داوطلبان نظام قدیم برگزار نمی شود.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی