نگاه محمد مهاجری به سرمایه‌ای اجتماعی که سوزانده شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کلاب هاوس خبرآنلاین، شامگاه یکشنبه ۶ تیر، از ساعت ۲۱ تا ۳۰ دقیقه بامداد، با طرح این پرسش که «چرا سلبریتی‌ها با سیاست قهر کردند؟»، به مدت سه ساعت و نیم، میزبان چهره‌‍‌های رسانه‌ای، سیاسی، فرهنگی و هنری بود.

محمد مهاجری، روزنامه‌نگار و کارشناس سیاسی باسابقه، در این نشست، به حاشیه راندن سلبریتی‌ها از عرصه سیاسی و اجتماعی را یک سرمایه‌سوزی دانست و گفت: «من می‌خواهم این‌جا مدافع سلبریتی‌ها باشم. در زلزله سال ۹۶، یک عده از سلبریتی‌های سیاسی، ورزشی و فرهنگی، همچون صادق زیباکلام و علی دائی، برای آسیب‌دیدگان کمک جمع کردند. همان زمان، یک عده گفتند آقا این‌ها دارند از موقعیت سوء‌استفاده می‌کنند و این جمع‌آوری کمک‌ها را زیر سوال بردند. واقعا ما فکر نکردیم چطور داریم یک سرمایه اجتماعی را از بین می‌بریم. نتیجه‌اش این شد که در همه‌گیری کرونا، اجازه ندادیم سلبریتی‌ها به کمک حکومت بیایند.»

او ادامه داد: «ما بابت این‌که مثلا ۱۰ تا ۲۰ سلبریتی در حوزه تخصص‌شان حرف نزدند، آمدیم همه آن‌ها را زیر فشار و حمله قرار دادیم. ما باید این سرمایه را نگه می‌داشتیم و از آن در راستای منافع ملی استفاده می‌کردیم.»

۵۷۵۷

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی