بنیاد برکت از کسب و کارهای خانوادگی حمایت می‌کند

به گزارش روز یکشنبه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مرتضی نیازی اظهار داشت: این طرح حمایتی شامل کسب و کارهایی می‌شود که حداقل ۵۰ درصد از سهام‌داران یا صاحبان آن را اعضای یک خانواده تشکیل دهند.
وی به تفاوت‌های میان کسب و کارهای خانوادگی با خانگی اشاره کرد و افزود: کسب و کارهای خانگی معمولاً کوچک هستند و قابلیت اجرا در منازل و محیط‌های کوچک را دارند اما کسب و کارهای خانوادگی شامل همه مشاغل از کوچک تا بزرگ می‌شوند.
معاون توسعه اشتغال‌ اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: طرح حمایتی اشتغال‌زایی بنیاد برکت از کسب و کارهای خانوادگی برای اولین‌بار در امسال و به صورت پایلوت در شهرستان گرمسار استان سمنان برگزار می‌شود و در صورت موفقیت، قابلیت عملیاتی شدن در مناطق دیگر کشور را هم دارد.
نیازی در تشریح جزییات این طرح حمایتی گفت: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به ارایه خدمات منتورینگ و مشاوره رایگان برای صاحبان کسب و کارهای خانوادگی می‌کند و از شروع کسب و کار تا رسیدگی به پایداری و ثبات، به شکل مستمر در کنار آنها می‌ماند. در واقع، کارآفرین با حفظ استقلال خود از خدمات و اعتبارات بنیاد برکت استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: بوم کسب و کار، مالی و مالیاتی، بازاریابی و فروش، دیجیتال مارکتینگ، ساختارسازی و سازماندهی، تیم‌سازی و منابع انسانی، مطالعه بازار، تامین مالی و مجوزها و حقوقی از جمله سرفصل‌های آموزشی و مشاوره‌ای است که در طرح حمایتی اشتغال‌زایی برکت به صاحبان کسب و کارهای خانوادگی ارایه می‌شود.
معاون توسعه اشتغال‌ اجتماع‌محور بنیاد برکت تصریح کرد: این طرح شامل کسب و کارهایی می‌شود که نیازمند تسهیلات و حمایت‌های مالی نیستند و فقط به دریافت مشاوره‌ها و آموزش های لازم جهت راه‌اندازی پایداری و به ثبات رسیدن کسب و کارشان علاقه‌مند هستند.
نیازی درباره اهداف برگزاری طرح حمایتی اشتغال‌زایی برکت نیز توضیح داد: خانوادگی بودن یک کسب و کار نوعی مزیت برای آن محسوب می‌شود اما بسیاری از این کسب و کارها پس از مدتی فعالیت تعطیل می‌شوند و طرح‌حمایتی اشتغال زایی برکت به منظور کمک در استمرار و پایداری این مشاغل اجرا می‌شود.
وی مدت این طرح را ۶ ماه اعلام کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان و دارندگان کسب و کارهای خانوادگی می‌توانند در طرح حمایتی اشتغال‌زایی برکت شرکت و از امکانات و خدمات پیش‌بینی شده در این طرح بهره ببرند.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی