مقایسه دوربین کنفرانس Aver VC۵۲۰ pro و Logitech group

معرفی کلی محصولات و جزئیات موجود در پکیج

Logitech Group

دوربین کنفرانس لاجیتک گروپ شامل یک دوربین PTZ  که دارای چرخش عمودی (۱۱۵ درجه) و افقی (۲۴۰ درجه) می‌باشد، یک اسپیکرفون که از طریق بلوتوث فقط میتوان خروجی صدا دریافت کرد، آداپتور و یک هاب که اتصال دوربین و اسپیکروفون را امکان پذیر میکند و ۲ عدد کابل ۶pin به متراژ ۳ متر می‌باشد. خروجی تصویر از طریق یک پورت USB به کامپیوتر و لپ تاپ منتقل می شود.

VC۵۲۰Pro AVER

اجزای اصلی پکیج شامل یک دوربین کنفرانس (۱۲۰ درجه چرخش عمودی و چرخش ۳۴۰ درجه افقی و زاویه دید ۸۲ درجه) به همراه یک اسپیکرفون است. preset  دوربین VC۵۲۰Pro را می توان  ۱۰۰ نقطه از طریق  RS۲۳۲ و ۱۰ نقطه از طریق ریموت کنترل تعریف کرد. از اجزای جانبی  این دستگاه ریموت کنترل، آداپتور، کابل USB، جک ۳.۵ میلی متری انتقال و دریافت صدا، کابل شبکه و پایه دیواری جهت نصب دوربین می توان نام برد.

صدا

اسپیکرفون ۳۶۰ درجه داخل پکیج Aver VC۵۲۰Pro تا شعاع ۴.۵ متر گیرایی صدا، قابلیت حذف نویز، حذف اکو و همسان سازی صدا به صورت دستی و اتوماتیک دارد. در حالی که این میزان برای اسپیکرفون به کار رفته در پکیج لاجیتک گروپ ۳ متر می باشد.

علاوه بر شعاع گیرایی، قابلیت اضافه کردن ۳ اسپیکرفون یا ۴ میکروفن اضافه به پکیج Aver VC۵۲۰Pro وجود دارد در حالی که لاجیتک گروپ تنها امکان اضافه کردن ۲ میکروفن برای افزایش شعاع گیرایی صدا  تا ۳ متر را دارا می باشد و امکان اضافه کردن اسپیکرفون در این محصول وجود ندارد.

در مقابل لاجیتک گروپ علاوه بر امکان اتصال از طریق کابل USB، دارای قابلیت ارسال صدا از طریق امواج بلوتوث است و میکروفن آن از طریق کابل منتقل می شود.

کیفیت تصویر

کیفیت تصویر دومین عامل مهم در مقایسه دوربین کنفرانس می باشد. زیرساخت های موجود در مراکز استفاده از این وبکم ها یکی از نکات تاثیرگذار بر کیفیت و وضوح تصاویر ارائه شده می باشد. همچنین در هر دو برند خروجی تصویر بر روی پورت USB به صورت plug and play انجام می گیرد. با در نظر گرفتن شرایط یکسان و برابر هر دو وبکم  Logitech group و  Aver VC۵۲۰Pro از کیفیت تصویر Full HD پشتیبانی می کنند و قادر خواهند بود تصاویر با کیفیت یکسانی را ارائه دهند.

مقایسه دوربین کنفرانس Aver VC۵۲۰ pro و Logitech group

زوم (بزرگنمایی)

مورد سومی که پس از صدا و تصویر از اهمیت ویژه ای برخوردار است قدرت زوم و بزرگنمایی تصاویر در هر یک از این دوربین‌های کنفرانس می باشد. وبکم VC۵۲۰ Pro دارای  قابلیت بزرگنمایی تا ۱۸ برابر می باشد در حالی که این میزان در وبکم لاجیتک گروپ تا ۱۰ برابر می باشد. زوم اوپتیکال Aver vc۵۲۰ Pro ۲.۵ برابر لاجیتک گروپ است. بنابراین اگر نیاز به بزرگنمایی تصاویر یکی از نکات مهم برای شماست، دوربین VC۵۲۰ Pro گزینه مناسب‌تری است.

سرعت چرخش

سرعت چرخش یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تصمیم‌گیری برای خرید دوربین ویدئو کنفرانس می باشد. در واقع سرعت چرخش وبکم مدت زمانی است که طول می کشد تا لنز دوربین از محل فعلی تا جایگاهی که فرمان چرخش لنز صادر شده است تغییر مکان دهد. سرعت چرخش و فوکوس دوربین در وبکم vc۵۲۰Pro حدودا ۳ برابر دوربین کنفرانس لاجیتک گروپ در بدترین نقطه می باشد.

نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی وبکم AVer VC۵۲۰ Pro به راحتی و با اتصال یک کابل شبکه بین دوربین و اسپیکرفون امکانپذیر می‌باشد. در لاجیتک گروپ به علت وجود هاب و استفاده از کابل‌های مخصوص ۳ متری، امکان افزایش کابل با هزینه در دو متراژ ۷ یا ۱۵ متر امکان‌پذیر می باشد.

ویژگی‌های خاص وبکم ها

وبکم AVer VC۵۲۰ Pro این امکان را دارد که از طریق یک پورت LAN مجزا، IP دریافت کرده و برای کنترل دوربین، مانیتور سالن و همچنین استریم ( stream ) جلسات به صورت live و در بسترهایی مثل آپارات و Youtube مورد استفاده قرار گیرد. در مقابل وبکم لاجیتک گروپ فاقد این ویژگی است.

از طرفی همانطور که قبلا هم اشاره شد اسپیکر لاجیتک گروپ امکان اتصال از طریق امواج بلوتوثی را هم دارا می باشد اما vc۵۲۰ pro کمپانی aver فاقد این ویژگی است.

قیمت دوربین کنفرانس

با توجه به این که این دو دستگاه، محصولات هم رده هستند، قیمت نزدیکی به یکدیگر دارند. معمولا این قیمت بسته به موجودی دو محصول در بازار و تعداد مورد نیاز برای هر پروژه می تواند متفاوت باشد. بنابراین در بازه‌های زمانی متفاوت و بسته به وسعت پروژه‌ها و موجودی کالاهای مذکور در بازار ایران، هر یک از این محصولات ممکن از با اختلاف قیمتی کمی نسبت به هم رده خود در برند مقابل، ارزانتر یا گرانتر باشد.

جمع بندی

با توجه به این که ممکن است زیرساخت‌های مورد نیاز برگزاری ویدئو کنفرانس در برخی مراکز حداقل های لازم برای دریافت یک تصویر ایده آل را نداشته باشند، مهمترین عامل در این مراکز می تواند کیفیت صدای منتقل شده از طریق این وبکم ها باشد. بنابراین وبکم AVer VC۵۲۰ Pro با توجه به شعاع  پوشش دهی بالاتر و امکان افزایش اسپیکرفون و میکروفن بیشتر نسبت به لاجیتک گروپ، در بحث صدا گزینه مناسبتری است.

در صورتی که مرکز مورد نظر دارای حداقل زیرساخت های لازم باشد، کیفیت تصویر منتقل شده می تواند از اهمیت ویژه برخوردار باشد که در این صورت هر دو دوربین کنفرانس، با ارائه تصویر FULL HD می توانند نیازهای کاربرانشان را مرتفع سازند.

در مجموع می توان گفت این دو وبکم از نظر ویژگی‌های کلی شباهت‌های زیادی با هم دارند. بنابراین اگر دنبال خرید وبکمی با ویژگی‌های مشترک این محصولات هستید، بسته به قیمت و مرکز استفاده و موجودی بازار هر یک از این محصولات می توانید بهترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید. با توجه به این که انتخاب محصول نامناسب می تواند دردسر های زیادی برای خریداران در پی داشته باشد، پیشنهاد می کنیم حتما قبل از خرید دوربین کنفرانس یا وبکم، از مشاوره رایگان کارشناسان ویدئو کنفرانس ما در شرکت مهندسی نوآوران تحقیق بهره‌مند شوید. بدین منظور می توانید از طریق آدرس www.noavaran-eng.com از وبسایت ما دیدن فرمایید. با جستجوی ویدئو کنفرانس نوآوران تحقیق در موتور جستجوی گوگل، می توانید مستقیما وارد صفحه مربوط به این محصولات شوید و یا با شماره تماس‌های مندرج در وبسایت تماس حاصل فرمایید.

۲۱۲۱

اقتصاد

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی