عده ای خاص دور رئیسی را گرفته اند؟ /نتیجه دیپلماسی دولت آینده باید معتبر شدن پاسپورت ایرانی باشد

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا، با اشاره به ویژگی های لازم برای کابینه ابراهیم رییسی، اظهار کرد:  وزرایی که انتخاب می شوند باید شاخصه هایی مانند کارآمدی، توانمندی، انقلابی بودن،خستگی ناپذیری و فعالیت جهادی داشته باشند. تخصص و تعهد را با هم داشته باشند و در حوزه مسئولیت خود دارای برنامه باشند.

وی ادامه داد: توقعات مردم زیاد است و کارهای روی زمین مانده کم نیست. مشکلات زیاد بوده،  بنابراین برای حل این مشکلات به دولتی کارآمد نیاز است که روحیه جهادی و انقلابی داشته باشد، هم تعهد داشته باشد و هم تخصص. امید داریم دولت آقای رئیسی با این ویژگی ها شکل بگیرد و اعضای دولت بتوانند گره ای از مشکلات مردم باز کنند.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم نگاه فراجناحی در انتخاب کابینه، تصریح کرد: رییسی در انتخاب کابینه نگاهی باز دارد و خود را هم به عنوان نیروی مستقل معرفی کرده است. بعید می دانم که واقعیت داشته باشد که عده ای خاص دور رییس جمهور منتخب را گرفته اند. رییسی وزرای دولت را با نگاه جامعی انتخاب خواهد کرد و افراد کارآمد را از هر مجموعه ای را به یاری می طلبد.

سبحانی نیا در پایان گفت: امید دارم دولت سیزدهم دولتی برای همه جامعه و  دولتی برای جمهور باشد چه آنهایی که به رییسی رای دادند چه کسانی که به او رأی ندادند و چه آنهایی که در انتخابات رای ندادند.

عده ای خاص دور رئیسی را گرفته اند؟ /نتیجه دیپلماسی دولت آینده باید معتبر شدن پاسپورت ایرانی باشد

ماحصل سیاست خارجی دولت آینده معتبرکردن پاسپورت ایران باشد

ابراهیم رضایی، در تبیین اولویت‌های دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی اظهار کرد: قطعا سیاست خارجی باید بر پایه سه اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد، انتظار داریم دستگاه دیپلماسی در دوره آقای رئیسی از حالت انفعالی به فعال تغییر کند.

بنابر گزارش ایسنا، وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های دستگاه سیاست خارجی استفاده از ظرفیت‌های کشورهای همسایه، توسعه تجارت خارجی و بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی مانند اوراسیا، پیمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مانند شانگهای است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی برجام نیز اظهار کرد: تاکنون برجام یک طرفه بوده یعنی ما به تعهدات‌مان عمل کرده‌ایم و باید طرف مقابل نیز به همه تعهداتش بدون استثنا پایبند باشد. اجرای شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در برجام نیز ضروری است.

رضایی با تاکید بر لزوم فعال شدن نمایندگی‌های خارج از ایران و سفارتخانه‌ها اظهار کرد: هر کدام از آنها سرباز حوزه سیاسی، فرهنگی و امانتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و حافظ منافع ملی هستند و نباید صرفا نظاره‌گر باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: امیدواریم ماحصل کار تیم سیاست خارجی دولت آقای رئیسی، معتبر کردن و ارتقاء پاسپورت ایران در دنیا باشد، موضوعی که این سال‌ها به عنوان یکی از نقاط ضعف جدی دولت فعلی بود که انتظار داریم با تدبیر دولت آینده حل شود.

27215

سیاسی

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی