تغییرات مهم در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روزنامه «الاتحاد» امارات گزارش کاملی از آخرین تصمیمات کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری فصل جاری و فصل آینده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد مراحل یک چهارم و نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم به صورت تک بازی اما در یک یا دو کشور به صورت متمرکز برگزار می‌شود.

این روزنامه نوشت: «کمیته مسابقات AFC تصمیم گرفت سیستم مراحل نهایی نسخه فعلی لیگ قهرمانان آسیا در دورهای یک چهارم و نیمه نهایی را اصلاح کند؛ جایی که تصمیم به برگزاری این دو مرحله به شیوه متمرکز بود و یک یا دو کشور میزبان می‌شوند. تیم‌ها در مرحله یک چهارم نهایی یک مسابقه انجام می‌دهند و راهی مرحله بعد می‌شوند. برنده مرحله نیمه نهایی هم از یک مسابقه راهی فینال می‌شود چون AFC زمان این مرحله از مسابقات را از ۱۶ تا ۲۰ اکتبر (۲۴ الی ۲۸ مهر) تعیین کرده است. در حالی که زمان دیدار فینال در صورتی که در غرب قاره برگزار شود، در تاریخ ۲۳ نوامبر (۲ آذر) تغییر نمی‌کند.»

به نوشته الاتحاد، درخواست برای گرفتن میزبانی مراحل یک چهارم و نیمه نهایی حداکثر اواخر ماه جولای (اوایل مرداد) و توسط کشورهایی ارائه می‌شود که در این مراحل نماینده داشته باشند.

این روزنامه اماراتی که ارتباطات قوی با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد، اعلام کرد مرحله گروهی فصل آینده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (سال ۲۰۲۲) هم به صورت متمرکز خواهد بود. زمان برگزاری این رقابت‌ها ۱۱ تا ۲۷ می ۲۰۲۲ (۲۱ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۱) است.

نحوه برگزاری سایر مراحل فصل ۲۰۲۲ بعداً مشخص خواهد شد.

زمان بندی لیگ قهرمانان فصل جاری و فصل آینده در یک نگاه به این ترتیب است:

فصل ۲۰۲۱
یک چهارم و نیمه نهایی:
۲۴ الی ۲۸ مهر ۱۴۰۰

فینال:
۲ آذر

فصل ۲۰۲۲
مرحله مقدماتی:
۲۱ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۱

۲۵۶ ۲۵۱

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی