چین اولین ماموریت خدمه‌دار خود به مریخ را در سال ۲۰۳۳ انجام می‌دهد

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری رویترز، این برنامه بلندپروازانه که به رقابت این کشور با آمریکا برای ارسال انسان به مریخ دامن می زند برای اولین بار با جزییات فاش شد.  

این برنامه پس از آن فاش شد که چین در شروع ماموریت خود در مریخ یک کاوشگر رباتیک را در اواسط ماه مه بر سطح این سیاره سرخ فرود، آورد.

چین در حالی برنامه‌ های خود را برای ایجاد پایگاه دائمی در مریخ اعلام کرده است که سازمان فضایی آمریکا «ناسا»، شرکت فضایی «اسپیس‌ایکس» و سایر قدرت‌ های فضایی به شدت در تلاش و رقابت برای رسیدن به این آرزوی فضایی هستند.

چین قصد دارد اولین انسان‌ها را تا سال ۲۰۳۳ روی مریخ فرد آورد

وانگ شیائوجون رییس آکادمی دولتی فناوری پرتاب فضاپیمای چین(CALT) طی سخنانی با عنوان «سیستم حمل و نقل فضایی اکتشاف مریخی انسان» که در کنفرانس جهانی اکتشافات فضایی(GLEX ۲۰۲۱) ایراد کرد، از این برنامه‌ها خبر داد.

وی همراه با مرور موفقیت کاوشگر «تیان‌ون-۱» که اولین مأموریت بین سیاره‌ ای چین بود و همچنین فرود آوردن و عملیات اکتشافی یک مریخ نورد بر سطح  مریخ، برنامه سه مرحله‌ ای چین را برای ارسال انسان به مریخ اعلام کرد.

طبق این برنامه‌ها، مرحله اول که به آن مرحله آماده‌ سازی فناوری نیز گفته می‌ شود، شامل ربات‌ هایی خواهد بود که برای بازگرداندن نمونه‌ های مریخی طراحی شده‌ اند و یک مکان مناسب را برای استقرار انسان در مریخ در آینده کشف می‌ کنند.

پس از آن، مرحله دوم شامل اعزام انسان‌ ها به مریخ است تا یک پایگاه دائمی در این سیاره ایجاد کنند. پس از اتمام ساخت این پایگاه، مرحله سوم شامل عزیمت ناوگان‌ های باری بزرگ از زمین به مریخ و تسریع پروژه‌ های توسعه در سیاره سرخ خواهد بود.

طبق اعلام این آکادمی، برنامه این مراحل و مراحل اضافی به ترتیب برای سال‌های ۲۰۳۳، ۲۰۳۵، ۲۰۳۷، ۲۰۴۱، ۲۰۴۳ و فراتر از آن طراحی شده است.

آموزش

آخرین اخبار

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی