بیش از ۸۵ درصد از دانش‌آموزان اردبیلی از بازگشایی مدارس استقبال کردند

به گزارش ایرنا ، کلام‌الله صفری روز یکشنبه در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: برای استمرار حضور دانش‌آموزان در مدارس نیازمند تداوم تلاش تمام مدیران مدارس، معلمان و همراهی خانواده‌ها در دوران کرونا هستیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل به انجام یک هزار و ۱۵۰ بازدید در مناطق و نواحی از مدارس استان اشاره کرد و افزود: بازدیدهای میدانی از مدارس و از فرآیند آموزش حضوری استمرار خواهد یافت.

وی در ادامه با تاکید بر مدیریت جهادی و روحیه انقلابی در مقابله با مشکلات پیش رو، بیان کرد: مدیریت مشارکتی و تلفیقی باید در حوزه مدیریتی آموزش و پرورش نمود پیدا کند، چرا که در سایه همین نوع مدیریت است که می‌توان در حوزه‌های مختلف تعلیم و تربیت به شکوفایی دست یافت.

به گفته صفری، با کار تخصصی و مدیریت مشاوره‌ای نیز می‌توان از بروز آسیب‌های آتی در آموزش و پرورش جلوگیری و از اثرات سوء آنها کاست.

بیش از ۸۵ درصد از دانش‌آموزان اردبیلی از بازگشایی مدارس استقبال کردند

وی خاطرنشان کرد: زمان آن رسیده که آموزش دانش‌آموزان استان بصورت علمی‌تر مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد تا نقاط قوت و ضعف، مسائل و مشکلات احتمالی شناسایی و راهبردهای جدید ارائه شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های استان برای ارتقای کیفیت آموزش در مدارس تاکید کرد و افزود: مدیران مدارس باید نسبت به بهبود کیفیت آموزش دانش‌آموزان حساس باشند.

صفری تاکید کرد: باید از تفکر سنتی در آموزش و پرورش خارج شویم و به سمت ارائه رویکرد نو، بازاندیشی و بازآفرینی در مدارس حرکت کنیم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین از مدیران مدارس خواست تا با مطالعه، برنامه های آموزشگاهی خود را بازمهندسی کنند.

صفری با اشاره به شعار امسال رهبر انقلاب اظهار کرد: توسعه متوازن رشته‌های هنرستانی می‌تواند در تحقق این شعار کارساز باشد.

وی همچنین تقویت شورای آموزش و پرورش و افزایش کارآمدی شوراهای درون مدرسه‌ای را خواستار شد و گفت: شوراهای درون مدرسه‌ای می‌توانند با توسعه ارتباط و تعامل با جامعه محلی خود تصمیمات ویژه‌ای برای پیشبرد اهداف آموزشگاهی خود اتخاذ کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل ااز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، به عنوان نقشه راه فعالیت‌های حوزه تعلیم و تربیت یاد کرد و افزود: قرارگاه سند تحول بنیادین برای تحقق هر چه بهتر اهداف این سند با حضور مدیران، معاونانی با روحیه انقلابی و صاحب نظر ایجاد خواهیم کرد.

صفری همچنین با اشاره به حمایت‌های دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهوری از آموزش و پرورش اظهار کرد: آئین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در وزارت آموزش و پرورش تدوین شده و تا پایان ماه جاری برای تصویب به هیات دولت ارسال خواهد شد.

وی افزود: طرح رتبه‌بندی علاوه بر افزایش حقوق و مزایای معلمان، انگیزه آموختن دانش و رقابت علمی را در جامعه معلمان ارتقا داده و باعث افزایش توانمندی معلمان نسبت به امروز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سال تحصیلی جاری تا آخر اسفندماه به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری با شرکت ۲۵۳ هزار دانش‌آموز استان اردبیل جریان داشته و تداوم سال تحصیلی از ۱۴ فروردین ماه به شکل حضوری آغاز شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها