تخصیص کامل اعتبارات سال ۱۴۰۰ سازمان نوسازی مدارس در سه ماهه اول سال

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر با اعلام این خبر افزود: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ اعتباری بالغ‌بر ۴۵ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای پیوست یک سال ۱۴۰۰ این سازمان تخصیص یافت.

وی با یادآوری همکاری خوب سازمان برنامه و بودجه کشوردر تامین منابع موردنیاز جهت مدرسه‌سازی، افزود: درحال برنامه ریزی برای توزیع اعتبارات بین استان‌ها هستیم تا فرایند احداث و تکمیل فضاهای آموزشی بدون وقفه ادامه یابد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با تشریح بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: دی ماه سال ۱۳۹۶ تخصیص‌های سازمان‌ نوسازی مدارس کشور در تمام ردیف‌ها صفر بود و هیچ پولی بابت مدرسه سازی تخصیص داده نشده بود، ولی در سه ماه باقی مانده از سال ۱۳۹۶ تلاش کردیم و توانستیم حدود ۴۸۰ میلیارد تومان تأمین کنیم و به پروژه‌ها تخصیص دهیم.

 در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ کلاس درس جدید در کشور به بهره‌برداری رسید و آمار مدارس نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی با کاهش ۱۰درصدی به ۱۹.۵ درصد تنزل یافت.

به گزارش ایرنا، ‌رخشانی مهر پیشتر اعلام کرده بود: سهم اعتبارات نوسازی مدارس کشور از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون بیش از دو برابر افزایش یافت.

وی افزود : اعتبارات نوسازی مدارس در سال ۱۳۹۲ حدود ۳.۵ درصد اعتبارات عمرانی کل کشور بود که این سهم در بودجه سال ۱۴۰۰ به ۷.۶ درصد کل اعتبارات عمرانی کشور رسید.

وی افزایش سهم این سازمان از اعتبارات عمرانی کشور را باعث سرعت بخشی بیشتر به توسعه زیرساخت‌های آموزشی ارزیابی کرد و گفت : اعتبارات عمرانی سازمان نوسازی مدارس کشور طی سال‌های اخیر رشد مطلوبی داشت و در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۲ بیش از ۱۰ برابر شد و متناسب با این رشد نیز پروژه‌های نیمه تمام زیادی تکمیل و تحویل شد.

آموزش