خیر کلاهبردار به دام افتاد

 رئیس پلیس فتای استان فارس از دستگیری مردی ۳۴ ساله که با ترفند دریافت وام کم‌بهره از طریق موسسات خیریه، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی بیان کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با ترفند دریافت وام از طریق مؤسسات خیریه، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شکات در اظهارات خود بیان داشتند که متهم در ابتدا خود را به عنوان خیر معرفی و جهت اعتمادسازی مبلغ اندکی پول را به عنوان عیدی به حساب آنها واریز و پس از جلب اعتماد، بعد از گذشت چند روز مجدداً با آنان تماس و اعلام می‌کند که مقدمات دریافت یک وام کم بهره را فراهم کرده است.

رئیس پلیس فتای استان فارس ادامه داد: کارشناسان در بررسی‌های تخصصی مطلع شدند این فرد با ترفند خاصی با شکات تماس و اعلام می‌کرده برای دریافت وام کم بهره می‌بایست مبالغی را به عنوان کارهای اداری به حسابش واریز کنند که پس از واریز وجه دیگر جوابگوی تماس‌های آنها نبوده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و تحقیقات پلیسی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم بیش از ۱۵۰ نفر شاکی دارد، تصریح کرد: فرد دستگیر شده در بازجویی اولیه تا کنون به ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اقرار کرده است.

وی تصریح کرد: شهروندان در صورت مواجهه شدن با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www. Cyberpolice. Ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان در تماس باشند./ مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها