آغاز کلاس‌های حضوری علم و صنعتی‌ها/دانشجویان بیمار از فایل‌های ضبط شده استفاده کنند

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت، محمدرضا دلیری درباره تاریخ و نحوه برگزاری حضوری کلاس‌ها گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران از نیم سال گذشته، برنامه‌ریزی برگزاری محدود کلاس‌ها به صورت پایلوت را انجام داد و بر این مبنا از ابتدای ترم جاری و قبل از تعطیلات نوروزی، حدود ۳۰ گروه درسی را به شکل حضوری برگزار کردیم.

وی یادآور شد: این دانشگاه آمادگی تقریبا نسبی برای برگزاری حضوری کل کلاس‌ها داشت که البته بیشتر هم محدودیت‌های دانشجویی اجازه نمی‌داد کلاس‌ها را به صورت کامل حضوری برگزار کنیم.

 معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت افزود: بعد از مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیم بر این شد مصوبه به طور کامل اجرا شود و دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی به جز موارد محدود مربوط به بیماری‌هایی که در همین بازه اتفاق می‌افتد، بتوانند در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.

دلیری ادامه داد: در این راستا با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت خوابگاهی هستند از ۱۴ فروردین‌ماه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در خوابگاه‌ها مستقر شدند و از امروز هم تمامی کلاس‌ها در تمامی مقاطع به صورت حضوری در حال اجرا است.

وی درباره شرایط و ضوابط خاص حضور دانشجویان در کلاس‌ها گفت: شرایط همان است که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد یعنی تزریق واکسن، استفاده از ماسک و رعایت تهویه کلاس‌ها.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت درخصوص تمهیدات این دانشگاه برای آن دسته از دانشجویانی که به احتمال زیاد در این بازه زمانی بیمار باشند، گفت: برای این افراد شرایط استفاده از فایل‌های درسی به صورت آفلاین و شرکت ترکیبی پیش‌بینی شده است ولی اصل برگزاری کلاس‌ها همانگونه که بیان شد، حضوری است.

دلیری از دیگر تمهیدات دانشگاه برای دانشجویان را شرایط «حذف درس» و «حذف ترم» عنوان کرد و افزود: برای دانشجویانی که به احتمال زیاد در این بازه زمانی، امکان شرکت در کلاس‌ها را ندارند، شرایط متفاوت از شرایط عادی حذف درس در نظر گرفته شده که بتوانند درسی را حذف کنند. همچنین در معاونت آموزشی، تمهیدات حذف ترم با شرایط خاص دیده شده تا اگر احیانا دانشجویی مشکل داشت، درخواست خود را از طریق کمیته منتخب جهت بررسی، ارسال کند.

وی درباره این که آیا طول ترم و تعداد جلسات کلاس‌ها، تغییر می کند، گفت: با توجه به اینکه در این بازه، کل کلاس‌ها سر وقت و در زمان خودش برگزار می شود، نیازی به تغییر برنامه درسی و کلاس‌ها نیست و طول ترم هم طبق همان برنامه‌ریزی قبلی در حال انجام است.

دلیری درباره نحوه و زمان برگزاری امتحانات نیز گفت: ما پیش از عید نوروز تمهیداتی داشتیم که اگر شیوه برگزاری کلاس‌ها به صورت ترکیبی یا مجازی بود، امتحانات را کامل حضوری برگزار کنیم و اگر نیاز شد، بازه زمانی امتحانات قدری طولانی‌تر شود ولی در شرایط فعلی و برگزاری کامل حضوری کلاس‌ها، امتحانات را طی همان ۲ هفته برگزار می‌کنیم.

وی تاکید کرد با توجه به حضور همه دانشجویان، عملا نیازی هم به طولانی‌تر شدن برنامه امتحانات نداریم بنابراین همانگونه که از ابتدای ترم هم اعلام شده بود، برنامه امتحانات، حتما حضوری است که به همین شیوه هم عمل می شود.
 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها