امضای توافق‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و بنیاد فرهنگی البرز

به گزارش روز چهارشنبه وزارت آموزش و پرورش، این توافقنامه به امضای علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش و حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز رسید.

بر این اساس؛ شناسایی دانش آموزان مستعد و برتر در حوزه های علمی، پژوهشی و مهارتی و تشویق آن ها از طریق اعطای جایزه بنیاد البرز در قالب هدایای مادی و معنوی به دانش آموزان برگزیده، موضوع این توافق است.

بر اساس این توافق نامه؛ ترویج فرهنگ علم آموزی و تجلیل از مقام علم و عالمان، ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای تلاش بیشتر در زمینه اعتلای علمی و فرهنگی کشور و آشنایی دانش آموزان با سنت حسنه وقف و آثار آن در جامعه از اهداف این توافق نامه است.

شناسایی دانش آموزان واجد شرایط، معرفی جایزه بنیاد البرز به دانش آموزان، اطلاع رسانی و ارائه فراخوان و ثبت نام دانش آموزان، تشکیل کمیته همکاری مشترک و … از جمله تعهدات آموزش و پرورش در این توافق نامه است.

همچنین؛ پرهیز از فعالیت های انتفاعی و تبلیغات اقتصادی، پشتیبانی از سامانه ارتباطی و ثبت نام از دانش آموزان داوطلب، تامین جوایز دانش آموزان و … از جمله تعهدات بنیاد فرهنگی البرز در این توافق نامه است.

مدت اجرای این توافق نامه ۴سال است و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ با سرمایه مرحوم حسینعلی البرز تأسیس شد.

سیاست های این بنیاد به این شکل عنوان شده است:  معرفی نقش و جایگاه بنیاد ازنظر شان و اهمیت، شناسایی نخبگان و ارتباط مستمر با آنان، اجرای اهداف بنیاد در سطح ملی و فراملی

،توسعه اموال منقول و غیر منقول،کسب رضایتمندی مشتریان بطوریکه در مقایسه با همنوع بی نظیر باشد،انتشار عملکرد بنیاد در سطح ملی و فراملی،ایجاد بانک اطلاعاتی نخبگان، مشاوره با اشخاص حقیقی و حقوقی و بخش های خصوصی و دولتی جهت ارتقاء وضع موجود.

آموزش
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی