بازی مرگ و زندگی سلبریتی‌ها!

با اینکه در هفته‌های اخیر اخبار و شایعات فراوانی درباره حضور بازیگران مختلف شناخته‌شده در سری جدید «شب‌های مافیا» منتشر شده بود، اما هنوز چیزی قطعی نبود؛ تا اینکه در روزهای اخیر اخبار رسمی ساخت سری جدید این برنامه و حضور بازیگرانی جدید در آن را منتشر شد -که بسیاری از شایعات پیش‌تر منتشرشده را تأیید می‌کند.

در این سری جدید که همچنان به کارگردانی سعید ابوطالب جلوی دوربین رفته است، بازیگران و چهره‌هایی مانند پوریا پورسرخ (بازیگر)، احسان کرمی (بازیگر و مجری)، امیرعلی نبویان (نویسنده، مجری و بازیگر)، علیرضا طلیسچی (خواننده)، علیرضا نیکبخت واحدی (بازیکن سابق و مربی فوتبال)، برزو ارجمند (بازیگر)، مهران غفوریان (بازیگر)، فرزین محدث (بازیگر)، امید روحانی (بازیگر و منتقد سینما)، سیروس همتی (بازیگر)، رضا رفیع (مجری و طنزنویس) و رضا توکلی (بازیگر و کارگردان) حضور دارند. گروهی که نام‌ها و چهره‌های آشنایی برای مخاطبان هستند و بیشترشان را در سال‌های اخیر در برنامه‌های تلویزیونی به‌کرات دیده‌ایم.

گفتنی است که همزمان انتخاب بازیگران و چهره‌های شناخته‌شده زنان نیز برای حضور در بخش بعدی این سری در حال انجام است و گفته می‌شود که تا کنون ترلان پروانه، بهاره افشاری و لاله اسکندری به این پروژه پیوسته‌اند.

رئیس کو؟

اما تغییر بزرگ سری جدید رئالیتی‌شوی ستاره‌محور ابوطالب، حضور کامبیز دیرباز به عنوان گرداننده «شب‌های مافیا» است. این در حالی است که در قسمت‌های گذشته وظیفه گردانندگی این مسابقه را محمدرضا علیمردانی، بازیگر، خواننده، گوینده و مجری بر عهده داشت و اتفاقا شاهد حضوری مناسب و به اندازه نیز از او بودیم. تا جایی که در فضای مجازی بسیاری بر این باور بودند که علیمردانی که به عنوان لیدر یا برگزارکننده در بازی حضور دارد و در واقع فرمان بازی در دستان اوست، یکی از عوامل موفقیت «شب‌های مافیا» است که البته از این پس دیگر شاهد حضورش در این رئالیتی‌شو نخواهیم بود و کامبیز دیرباز وظایفش را بر عهده خواهد گرفت. بازیگری که پیش‌تر در چند قسمت از رقابت نیز حضور یافته و اتفاقا یکی از بازیگران خوب قسمت‌های پایانی «شب‌های مافیا» لقب گرفته بود.

درباره تغییرات برنامه «شب‌های مافیا» می‌توان به تغییر احتمالی ترانه‌های تیتراژ پایانی رقابت نیز اشاره کرد که به شکل جالبی این نیز به محمدرضا علیمردانی ربط دارد. گفته می‌شود سری جدید «شب‌های مافیا» از قطعات جدیدی به عنوان قطعات موسیقی تیتراژ استفاده خواهد شد و این در حالی است که در چند سری گذشته ترانه‌های تیتراژ این مجموعه را کاوه آفاق و محمدرضا علیمردانی خوانده و هر دو نیز از این نظر بسیار مورد استقبال و تحسین قرار گرفته بودند.

شب‌های مافیا

«شب‌های مافیا» یک مجموعه تلویزیونی است بر اساس بازی مافیا که نسخه ایرانی آن را (نسخه‌ای که البته با حضور ستارگان ساخته شده‌ است) سعید ابوطالب کارگردانی کرده است.

درباره بازی مافیا باید دانست که این بازی نوعی مسابقه و سرگرمی دوستانه-خانوادگی است که به‌خصوص پیش از شیوع کرونا بیشتر در کافه‌ها برگزار می‌شد و روند انجام بازی هم به این شکل است که اعضای دو گروه مافیا و شهروند باید در جریان بازی با اتهام‌زنی و دفاع و تحلیل و در واقع با آزمون و خطا یکدیگر را شناسایی و از میدان به‌در کنند. درنهایت هم اگر در پایان بازی مافیا از شهر بیرون شود، شهروندان پیروز می‌شوند و برعکس….

مافیای ستارگان

تا کنون در «شب‌های مافیا» شرایط به این شکل بوده که در هر فصل از این مجموعه ۱۲ شرکت‌کننده از میان بازیگران سینما و تلویزیون و سایر افراد مشهور به بازی دعوت شده و به اتفاق برگزارکننده برنامه بازی را بدون دخالت کارگردان یا گروه کارگردانی انجام داده‌اند و درنهایت نیز بهترین‌های هر سری فینالی برگزار کرده‌اند و آن سری به این شکل به پایان رسیده است.

این بازی که تا کنون توانسته پای ۷۲ شرکت‌کننده شناخته‌شده را جلوی دوربین سعید ابوطالب باز کند، با پخش نخستین قسمتش در روز سه‌شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۹ در شبکه نمایش خانگی آغاز شد.

لیگ مافیا

تا کنون موفق‌ترین بازیکن «شب‌های مافیا» سام درخشانی است. بازیکنی که در 8 بازی از 9 بازی -که انجام داده- برنده شده است. آماری که حکایت از ۸۹درصد موفقیت می‌کند.

نفر دوم بهترین‌های آماری «شب‌های مافیا» خداداد عزیزی است. در نگاهی غیر آماری اما خداداد را بهترین بازیکن این مجموعه می‌دانند که با حدس‌های درستش در بخش‌های پایانی از جذابیت بازی کاست و مافیا را تبدیل کرد به «یک بازی پرهیجان که خداداد عزیزی در آن درنهایت برنده می‌شود». خداداد در 7 بازی از 9 بازی برنده شده که به معنای پیروزی ۷۸درصد است.

فریبا نادری که در تمام 6 بازی‌اش جزو گروه برندگان بوده، در جایگاه سوم نشسته و سارا منجزی نیز با 6 برد از 9 بازی در جایگاه چهارم است. مجید واشقانی و حامد آهنگی با 5 برد از 6 بازی و آماری ۸۳درصدی نفرات بعدی هستند. بعد از اینها هم باید نفیسه روشن، هادی کاظمی، رضا داوودنژاد، کامبیز دیرباز، امیرمهدی ژوله، آشا محرابی و سیدجواد هاشمی را نام برد که در قیاس با دیگر بازیکنان بردهای بیشتری داشته‌اند.

۵۸۵۸

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی