معرفی ترکیب تیم المپیکی والیبال بماند برای تهران

مهری رنجبر: معرفی ترکیب ۱۲ نفره تیم ملی والیبال، برای المپیک، به برگشت به تهران موکول شد. تیم ملی والیبال که برای دومین بار پیاپی، سهمیه المپیک گرفته، این بار قرار است برای تحقق آرمان محمد رضا داورزنی، رئیس فدراسیون در توکیو بازی کند. برای صعود به جمع چهار تیم اول المپیک.

به همین دلیل، فدراسیون با شیوع کرونا، به رغم قرارداد تا پایان المپیک با ایگور کولاکوویچ، قطع همکاری کرد و بعد با ولادیمیر آلکنوی روسی قرارداد بست. مربی پرآوازه که می توانست، فدراسیون را برای دستیابی به آرمانش کمک کند. آلکنو بعداز یک ماه و نیم تمرین، ۱۷ بازیکن جوان و با تجربه را به ریمینی برد تا در لیگ ملتها و مصاف با غولهای بزرگ والیبال دنیا، محک خورده و پخته شوند. میدانی که قرار بود، مرد روسی ۱۲ سربازش، برای میدان بزرگ المپیک را بگیرد. آلکنو هر ۱۷ بازیکن را در ۱۵ بازی محک زد. حالا یکی بیشتر و یکی کمتر. اما به همه بازی داد تا بداند، هر کدام چند مرده حلاج هستند.

با پایان دور مقدماتی لیگ ملتها و کار تیم ملی در ریمینی، قرار بود بود ترکیب ۱۲ مسافر توکیو مشخص شود. اما نشد. حتی میلاد تقوی دبیر فدراسیون والیبال، چهارشنبه، قبل از بازی آخر گفته بود: ترکیب ۱۲ نفره تیم ملی، بعد از بازی ایران مقابل آرژانتین در آخرین شب دور مقدماتی لیگ ملتها، معرفی می شود. اما حالا خبر رسیده، کار به حضور تیم در تهران موکول شده است. البته روابط عمومی فدراسیون هم معتقد است، فدراسیون برای معرفی ترکیب تیم ملی والیبال به کمیته برگزاری بازیهای المپیک تا ۱۵ تیرماه فرصت دارد.

در حالی فدراسیونی ها، با استدلال هایشان معرفی ترکیب تیم ملی را به تعویق می اندازند که فدراسیون لیست ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی را قبل از بازی با آرژانتین به کمیته ملی المپیک داده و شاید تنها به خاطر بازیکنان جانب احتیاط را نگه داشته است.

تیم ملی والیبال ساعت ۴:۳۰ دقیقه بامداد فردا به تهران می رسد. البته بدون ولادیمیر آلکنو، مترجمش مانی کسرائی و توماس توتولو، دستیار ایتالیایی سرمربی که یک هفته ای کنار خانواده هایشان استراحت می کنند و برای شروع اردوی المپیک از ۹ تیرماه به تهران برمی گردند.

اردوی تیم ملی والیبال، از چهارشنبه هفته آینده در سالن فدراسیون شروع می شود. امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال در این باره می گوید:« احتمالا اردوی المپیکی، بعداز استراحت یک هفته ای بازیکنان، با حضور ۱۵ نفر شروع می شود. بازیکنان دو هفته تمرین می کنند و تیم با ترکیب ۱۲ نفره، به توکیو می رود.»

۲۵۱۲۵۶

دسته‌بندی نشده

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی