نانو پوشش سوپرآبگریز برای صنایع مختلف عرضه شد

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چسندگی جلبک و فضولات ماهی به دیواره و کف استخرها یک مشکل جدی در صنعت شیلات و کشاورزی است. در حال حاضر استخرهای پرورش ماهی باید در فواصل زمانی کوتاه برای جلوگیری از تجمع فضولات و جلبک‌ها، اقدام به شست و شوی استخرها کنند که یک کار زمان‌بر و پرهزینه است.

برای حل این مشکل این شرکت دانش بنیان پوشش نانویی سوپرآبگریز پلی‌یورتان تولید و به بازار عرضه کرد که مانع از تجمع آلودگی‌ها و جلبک‌ها روی سطح می‌شود و آب را به طور کامل از سطح دور می‌کند.

این فناوری برای بتن‌ها و تیرچه‌های بتنی نیز قابل استفاده است،  خوردگی بتن در بسیاری از تیرهای بتونی در خطوط توزیع برق و پست‌های برق بعد از چند سال باعث خم شدن و سقوط تیرهای برق می‌شود که خسارات زیادی برای این صنعت به دنبال دارد.

پوشش‌های سوپرآبگریز پلی‌یورتان مانع از تجمع آلودگی‌ها روی سطح می‌شوند و آب را به طور کامل از سطح خود دور می‌کنند که در مقایسه با پوشش‌های تجاری، میزان نفوذ یون کلر به کمترین مقدار خود می‌رسد که این موضوع نیز به کاهش خوردگی کمک شایانی می‌کند.

پوشش‌های این شرکت در زمینه های مختلفی تولید می‌شود که کاربردهای گسترده‌ای در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و خطوط لوله و همچنین صنایع مربوط به برق و آب را دارند، از جمله این کاربردها  می‌توان به پوشش ضد خوردگی مخازن، پوشش ضدخوردگی و کاهش درگ لوله‌های نفت/گاز و پتروشیمی و خطوط لوله، پوشش ضد خوردگی پایه بتنی تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی (برج خنک‌کن و پمپ‌ها)، پوشش ضدخوردگی پایه های بتنی نگهدارنده تیرهای برق و پوشش ضدخوردگی و کاهش درگ لوله های بتنی/فولادی انتقال آب و فاضلاب اشاره کرد.

این شرکت دانش بنیان تولید و عرضه پوشش‌های با کیفیت و قیمت رقابتی و مناسب در مقایسه با سایر شرکت‌های داخلی و خارجی را از جمله اهداف اصلی فعالیت خود بیان کرد.

آموزش
 
آخرین اخبار
برچسب‌های پربازدید
وبگردی