۲۵ درصد دانشجویان خارجی در ایران، افغانستانی هستند

به گزارش خبرنگار علم و آموزش ایرنا، محمدجواد سلمانپور سه شنبه شب در گفت وگوی تلویزیونی درباره دانشجویان افغان که در ایران مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: از کل دانشجویان بین اللمل که در ایران تحصیل می کنند، بیش از ۲۵ درصد از آنها دانشجویانی از افغانستان هستند که به سه طریق امکان تحصیل در کشور پیدا کرده اند. 

وی درباره این سه روش خاطرنشان کرد: عده ای از طریق شرکت در کنکور سراسری ایران وارد دانشگاه می شوند، تعدادی دیگر از دانشجویان افغان از دانشگاه هایی که مجوز دانشجوی غیرایرانی دارند، پذیرش دریافت می کنند. گروه سوم نیز از طریق بورسیه وارد دانشگاه های کشور شده اند.

سلمانپور با بیان اینکه سازمان امور دانشجویان با چالش ها و مشکلات متعددی درباره دانشجویان افغانستانی و سایر کشورها رو به رو است، تاکید کرد: این چالش ها و مشکلات شناسایی شده و به ترتیب با اولویت بندی در حال رفع آنها هستیم. تعامل بین دستگاه ها به طور قطع در حل این چالش ها و مشکلات تسهیل گر است.

معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان درباره مقاطع تحصیلی دانشجویان افغان گفت: دانشجویان افغانستانی از هوش بالایی برخوردار هستند و بسیاری از نخبگان این کشور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های ایران تحصیل می کنند.

وی تاکید کرد که برخی آنها، دانشجوی دکتری برجسته عالی هستند که آینده خوبی در کشور خود دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها