پیش بینی بورس ۲ تیر/ دورخیز بورس برای صعود به کانال جدید

برای پیش بینی بورس امروز –چهارشنبه ۲ تیر- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۱۸ هزار و ۲۳۱ واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و ۱۸۶ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳ هزار و ۱۵۵  واحد بالا آمد و در رقم ۳۷۳ هزار و ۱۸۳ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۱۰۹ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۴۲۸ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۲۸۲ نماد رشد قیمت و ۱۶۹ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۶۰ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۳۶ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌های پالایش نفت تبریز (شبریز)، خودروسازی سایپا (خساپا) و لیزینگ کارآفرین (ولکار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، پخش هجرت (هجرت) و ریل سیر کوثر (حسیر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای شپارس (محصولات پارس)، دیران (ایران دارو) و غپاک (لبنیات پاک) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توزیع دارو پخش (دتوزیع)، پگاه گلستان (غگلستا) و صنعت روی زنگان (زنگان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌چهارشنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد عرضه ۶۷۵ میلیارد تومانی بسته شد که نسبت به روز قبل ۳۳۷ میلیارد تومان معادل ۳۳ درصد کاهش یافته است.

پیش بینی بورس

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات سه‌شنبه ۱۰۶ نماد صف فروش و تنها ۹۲ نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه ۷۰ درصد افزایش یافت و در رقم ۸۲۱ میلیارد تومان ایستاد.  ارزش صف‌های فروش نیز اندکی افزایش یافت و هزار و ۴۹۶ میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

روز سه‌شنبه شرکت مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (با نماد معاملاتی ومدیر) با صف‌ خرید ۱۴۲ میلیارد تومانی برای چهارمین روز پیاپی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از ومدیر ،  اخابر (شرکت مخابرات ایران) و ولکار (لیزینگ کارآفرین) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به خزر (فنرسازی زر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۶۹ میلیارد تومانی داشت. پس از خزر، غدام (خوراک دام پارس) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز)  بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

در روزی که شاخص کل بیشترین صعود در ۱۷ روز کاری گذشته را ثبت کرد، شاخص هم وزن نیز بیشترین میزان رشد در ۸۸ روز گذشته –از ۱۹ بهمن سال ۹۹ به این سو- را داشت.

از طرفی رقم مازاد عرضه بازار ۳۳ درصد کاهش یافت و ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات به ۸۲۱ میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در ۱۶ روز معاملاتی گذشته از ۸ خرداد تا کنون است.  از سوی دیگر روند خروج سهام داران پس از ۱۰ روز متوقف شد و ۲۳۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

اولین روز معاملاتی تیر ماه یک اتفاق مهم دیگر هم داشت. پس از ۴ ماه تعداد نمادهایی که رشد قیمت داشتند از نمادهای قرمزپوش بیشتر شد. پس از ۸۴ روز کاری، از ۲۵ بهمن سال ۹۹ به این سو، سمت صعودی بازار از سمت نزولی بورس بزرگ‌تر شد.  

دیروز شاخص کل برای چهارمین روز پیاپی صعود کرد و با قرار گرفتن در رقم یک میلیون و ۱۸۶ هزار واحد از سطح حمایت یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحدی بالاتر آمد. پس از آن که در معاملات روز ۸ خرداد شاخص از سطح حمایت یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد عبور کرد ۱۶ روز کاری را بالاتر از این سطح گذراند و دیروز توانست نه تنها سطح حمایت یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد را پس بگیرد بلکه ۱۶ هزار واحد بالاتر از آن بایستد. تحلیل‌گران تکنیکی سطح حمایت بعدی را یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد تخمین می‌زنند. با توجه به روندهای درونی بازار به نظر می‌رسد شاخص توان رسیدن به کانال بالاتر را دارد.

پیش بینی بورس

اقتصاد

آخرین اخبار

برچسب‌های پربازدید

 

وبگردی