دانشگاهیان در مسیر اهداف شهدا گام بردارند

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز،حجت الاسلام و المسلمین مهدی یعقوبی دوشنبه در آیین غبارروبی قبور شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز اظهار کرد: اصولاً ملت‌ها، امت‌ها و مکاتب فکری که به سوی رسیدن به موفقیت حرکت می‌کنند تلاش‌ها و کوشش‌های بسیاری را انجام می‌دهند و گاهی این هدف و مقصدی که این مکاتب به سوی آن حرکت می کنند آنقدر والا و ارزشمند است که انسانهای پایبند این مکاتب برای رسیدن به آن اهداف ارزشمندترین سرمایه خود را هم به میان می آورند ارزشمندترین سرمایه ای که در این دنیای مادی همان جان انسانهاست.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی فارس ادامه داد: در مکتب اسلام می‌بینیم که رهبران ما یعنی ائمه هدی(ع) در راه آرمان های اسلامی حتی جان خود را تقدیم کردند که در رأس آنها حضرت سیدالشهداست که در کنار خانواده خود ایثارگرانه و آگاهانه جان خود را تقدیم کرد و اینگونه به عنوان الگویی برای همه انسانها به یادگار ماند.

یعقوبی افزود: شهدای بزرگواری که امروز توفیق داریم در کنار مزارشان باشیم این وظیفه را خالصانه انجام دادند و برای اعتلای کلمه الله و برای حفظ اسلام و حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانشان را اهدا کردند.

رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی فارس با اشاره به وظیفه دانشگاهیان در قبال این شهدا بیان کرد: آنچه برای ما به عنوان طیف دانشگاهی امروز وظیفه شمرده می‌شود این است که اولاً قدر این شهدا را بدانیم دوم آن هدفی که این عزیزان در راه آن حرکت کردند و در راه آن جان دادند همگی تلاش کنیم تا به سوی آن  هدف حرکت کنیم و قطعاً باید تلاش کنیم تا به عنوان پیروان مکتب تشیع بر حفظ و اعتلای فرهنگ و آرمان‌های انقلاب پایبند بوده و در مسیر آن گام برداریم.

دانشگاهیان در مسیر اهداف شهدا گام بردارند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این آیین با اشاره به تقارن شروع سال ۱۴۰۱ و روزهای کاری آن با حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در آغاز این سده جدید و قرن جدید از روح این شهدای عزیز تقاضا می‌کنیم تا از خداوند بخواهند که زندگی همگان را پر از خیر و برکت قرار دهد.

محمدرضا قائدی بیان کرد: تقارن سال جدید و شروع روزهای کاری با ماه مبارک رمضان قطعا نشانگر آن است که باید معنویت را بیش از پیش در کنار زندگی خویش قرار دهیم.

قائدی از تلاش ها و زحمات همکاران دانشگاه که در ایام تعطیلات نوروز جهت آماده سازی دانشگاه برای حضور دانشجویان تلاش کردند و فضای دانشگاه و محیط را برای آغاز کلاسهای حضوری مهیا کردند تقدیر و تشکر و ابراز امیدواری کرد ۱۴۰۱ سال موفقیت آمیزی برای دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و استان فارس باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار
پربازدیدترین‌ها
وبگردی
برچسب‌های پربازدید